سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - August 04 2020
کد خبر: ۱۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۳
علی لاریجانی امروز -سه شنبه- در دیدار با فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه با بیان این مطلب اظهار داشت: ما امید داریم که جبهه مقاومت در کنار ملت سوریه بتواند هر چه زودتر به آرامش و امنیت دست پیدا کند و مطمئن باشند که جمهوری اسلامی ایران همیشه پشتیبان آن ها خواهد بود.
لاریجانی با اشاره به شرایط حساس موجود در سوریه گفت: ملت سوریه ملت مقاومی است که با پایداری و مقاومت توانسته شرایط بحرانی و حساس را پشت سر بگذارند. 

**دیدگاه های سیاسی ایران و سوریه در مسائل منطقه ای بسیار نزدیک است 
همچنین در این دیدار فیصل مقداد گفت: به خاطر برگزاری انتخابات دموکراتیک در ایران به شما ملت ایران تبریک می گوییم و امید داریم که تشکیل مجلس جدید بتوانند مانند گذشته منشاء خیر و برکت برای مردم ایران باشد.
وی با اشاره به برقراری آتش بس در سوریه اظهار داشت: امید داریم که این آتش بس منشاء برقراری صلح و آرامش در کشور سوریه شود و با توجه به انتخاباتی که مردم سوریه در پیش رو دارند بتوانند در کمال آرامش در سرنوشت کشورشان مشارکت داشته باشند.
قائم مقام وزیر خارجه سوریه در ادامه گفت: دیدگاه های سیاسی ما در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی با کشور ایران بسیار نزدیک است و امید داریم که سایر کشورهای منطقه هم با همین دقت نظر به مسائل سوریه نگاه کنند و در مبارزه با تروریسم هیچ گاه از پای نایستند.
وی گفت: در مذاکرات ژنو ما بر این مساله تاکید داشتیم که در مذاکراتی که انجام می دهیم به برخی مسائل خیلی حساس تریم که حفظ تمامیت ارضی سوریه، توجه به بافت اجتماعی و مبارزه با تروریست ها از آن جمله است.
فیصل مقداد در پایان از حمایت های مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران بالاخص مقام معظم رهبری از ملت مقاوم سوریه سپاسگزاری کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: