يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - March 07 2021
کد خبر: ۱۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه از اتصال چهار بانک جدید ایرانی به موسسه پیام رسانی انتقالات بانکی و مالی(سوئیفت) خبر داد.
حمید بعیدی نژاد امروز چهارشنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: با نهایی شدن روند ثبت و نصب نرم افزارهای لازم، موسسه پیام رسانی انتقالات بانکی و مالی ( سویفت) اعلام کرده است که چهار بانک جدید ایرانی به شبکه سوئیفت وصل شده و با دریافت کُدهای بانکی لازم، عملیات عادی پیام رسانی از طریق سویفت را انجام می دهند. 

وی بانک ملت- شعبه ایروان، بانک تجارت-شعبه دوشنبه،بانک ملی-شعبه باکو، و بانک ملی-شعبه عراق را چهار بانک جدیدی عنوان کرد که به سوئیفت متصل شده اند. 
عضو تیم مذاکره کننده هسته ای اضافه کرد: بدین ترتیب با پیوستن این چهار بانک ایرانی تاکنون 26 بانک ایرانی به سوئیفت وصل شده و از خدمات این موسسه پیام رسانی بانکی و مالی استفاده می کنند. 

بعیدی نژاد با بیان اینکه هفت بانک دیگر ایرانی نیز پیگیر پیوستن به سوئیفت می باشند، اظهار کرد: به غیر از چهار بانک جدید، بانک های اصلی ایرانی و شعبات آنها که در دوره تحریم های بانکی ارتباط آنها با سویفت قطع شده بود، پیش از این به سوئیفت وصل شده اند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ملت، بانک صنعت و معدن،بانک تجارت،بانک توسعه صادرات ایران، بانک ملی ایران، پست بانک ایران، بانک رفاه کارگران، بانک سپه، بانک سینا، بانک توسعه و تعاون،بانک تجارت شعبه پاریس، بانک اروپا-ایران، آلمان، بانک ملی ایران، فرانسه، بانک ملی پی ال سی، انگلستان،بانک ملی پی ال سی شعبه هنگ کنگ و بانک سپه شعبه فرانکفورت از دیگر از بانک هایی عنوان کرد که به این شبکه متصل شده اند.

به گفته بعیدی نژاد پنج بانک دیگر ایرانی نیز که بانکهای غیر تحریمی بوده اند کماکان به سوئیفت وصل هستند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: