سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - August 04 2020
کد خبر: ۱۴۰۷۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به افزودن اسامی جدید به فهرست تحریم های یکجانبه آمریکا به بهانه کمک به برنامه موشکی ایران گفت: برنامه موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام نداشته و ناقض قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت نیست.
حسین جابری انصاری روز پنجشنبه گفت: این برنامه اهدافی کاملا دفاعی داشته و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را از حقوق مشروع و قانونی اش برای تقویت بنیه دفاعی و امنیت ملی خود محروم کند. 
وی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس دستور صریح مورخ 10 دی 1394 رئیس جمهور محترم به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به هر اقدام مداخله جویانه آمریکا علیه برنامه های دفاعی اش با تقویت توان دفاعی موشکی خود پاسخ خواهد داد.
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: امروز و در فضای پسابرجام، دوران ایران ستیزی و تمسک به دلایل واهی برای تهدیدانگاری جمهوری اسلامی ایران به سرآمده و در شرایط امنیتی حاد و خطرناک جاری، توانمندی های دفاعی و غیرتهاجمی جمهوری اسلامی ایران عامل مهم ثبات و امنیت منطقه بوده است.
جابری انصاری ادامه داد: این اقدامات صرفا برای پاسداری از حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی کشور و مبارزه با پدیده شوم تروریسم و افراط گرایی و در جهت منافع مشترک منطقه ای و جهانی است.
سخنگوی وزارت خارجه در پایان ابراز امیدواری کرد: دولت آمریکا به جای اقداماتی که تنها نتیجه آن کمک به بی ثباتی در منطقه و جهان است، به نیازهای امنیتی جدی منطقه غرب آسیا همچون خلع سلاح هسته ای رژیم صهیونیستی، توقف جنایات و جنگ افروزی متحدین آمریکا در سوریه و یمن، و مبارزه واقعی با داعش و گروه های تروریستی تکفیری بپردازد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: