سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - August 04 2020
کد خبر: ۱۴۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
رسانه های گروهی چین با بازتاب دادن بیانات روز گذشته آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مداحان، سخنان ایشان را حمایت قاطعانه و تاکید بر ارتقای بنیه دفاعی کشور ارزیابی کرده اند.
 توان فزاینده موشکی ایران در رسانه های جمعی چین در سال های اخیر همواره مورد توجه و تقدیر قرار گرفته و بارها مطالبی در باره پیشرفت های تهران در این عرصه منتشر شده است.
تلویزیون مرکزی چین در گزارشی که امروز پنجشنبه منتشر کرد، ضمن اشاره به توسعه قدرت موشکی ایران یادآور شد: پرتاب های موفق ایران که تاکنون صورت گرفته دستاوردهای بزرگ موشکی تهران را به نمایش می گذارد.
گزارش می افزاید: ایران همواره در معرض تهدیدهای مختلف بوده و در همین راستا دکترین دفاعی موشکی را برای خود ترسیم کرده که بسیار عاقلانه هم به نظر می رسد.
نشریه «گلوبال تایمز» نیز که دیدگاه های رهبران چین را منتشر می کند، نوشت: اظهارات رهبر عالی ایران نشان از آن دارد که ایران تسلیم زورگویی های غرب و بخصوص آمریکا نخواهد شد.
این روزنامه می نویسد: آمریکا در حال قوی تر کردن سامانه های تسلیحاتی و موشکی خود در نقاط مختلف دنیاست و موشک های خود را که تهدیدی جدی به حساب می آیند، علاوه بر اروپا در آسیا نیز مستقر کرده است.
گزارش ادامه می دهد: این کشور حتی برای متحدان خود در این رابطه سخت گیری نمی کند اما در مقابل برای کشورهایی نظیر ایران همواره ندای اعتراضی سر می دهد.
در بخش دیگری از این گزارش آمده است: از دیدگاه رهبر عالی ایران این کشور باید همه ابزارها را اعم از اقتصادی در کنار بازوی نظامی و توان موشکی در اختیار داشته باشد و در صورت لزوم از آن استفاده کند.
خبرگزاری شین هوا و تارنمای انگلیش نیوز چین هم گزارش کرده اند که رهبر عالی ایران از توافق هسته ای حمایت کرد اما هرگز اجازه نمی دهد کشورش تسلیم نفوذ آمریکا شود.
گزارش ها می افزاید: از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی دنیای آینده فقط دنیای گفت وگو نیست و اگر کشوری ضعیف باشد حتی ضعیف تر ها هم اجازه خودنمایی در برابر آن کشور به خود می دهند؛ لذا برای ایستادن در مقابل زورگویان باید قدرت اقتصادی و موشکی را در هم آمیخت.
رسانه های چین همچنین به اظهارات «میخاییل اولیانوف» از کارشناسان امور کنترل تسلیحاتی اشاره کرده اند که بتازگی در مصاحبه هایی با رسانه های آمریکایی گفت: اقدام ایران در آزمایش های موشک بالستیک، چه آمریکا دوست داشته باشد و چه نداشته باشد، نقض قطعنامه های موجود نیست.
وی افزود: شاید آمریکا چندان از این موضوع خرسند نباشد اما ایران این آزمایش ها را انجام می دهد؛ آزمایش هایی که تناقضی با قطعنامه 2231 ندارد و در آن منعی برای تهران در نظر گرفته نشده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: