چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - September 30 2020
دانش پژوهان ایرانی متهم به هک سایت های آمریکایی:
کد خبر: ۱۴۱۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۲
دانش پژوهان ایرانی که به حملات سایبری علیه آمریکا متهم شده اند ضمن رد اتهامات وارده از تلاش برای اعاده حیثیت خود در افکار عمومی جهان خبر دادند.
 جمعی از دانش پژوهان ایرانی که اخیرا از سوی وزارت دادگستری آمریکا بدون مدارک و قرائن اثبات شده و قطعی به انجام حملات سایبری متهم شده‌اند ، در نامه‌ای اعلام کردند جهت دفاع از اعتبار تضییع شده‌شان با استفاده از تمام امکانات حقوقی و وسایل ارتباط جمعی ازحیثیت فردی، اجتماعی علمی خود درافکار عمومی جهان اقدام خواهند کرد .

به گزارش امید هسته ای، متن این نامه به شرح زیر است :

بسمه تعالی

در تعطیلات نوروزی سال 1395، وزارت دادگستری آمریکا با انتشار اسامی و تصاویر چند شهروند ایرانی آنها را بدون مدارک و قرائن اثبات شده و قطعی به انجام حملات سایبری متهم کرد. خبری ناگهانی و غیر قابل باور به طوریکه ما دانش پژوهان دانشگاهی را به شدت متحیر و شوکه نمود. این اقدام دادگستری آمریکا اعتبار دانش پژوهان مورد اتهام قرار گرفته را به طور فاحش مخدوش وحیثیت ما را مورد هدف قرار داده است.

این امر تعرض آشکار و فاحش به اعتبار دانشگاهی و منزلت اجتماعی ما می‌باشد. از این رو پس از تعطیلات نوروزی جهت دفاع از اعتبار تضییع شده خود با استفاده از تمام امکانات حقوقی و وسایل ارتباط جمعی ازحیثیت فردی، اجتماعی علمی خود درافکار عمومی جهان دفاع کنیم.

در حالی که ما هرگونه حمله سایبری به موسسات مطرح شده و عام المنفعه را مغایر با رویکردهای اخلاقی خود می‌دانیم، وزارت خانه مورد اشاره تصاویر شخصی ما را از صفحات اجتماعی خصوصی اخذ نموده و ضمن دستاویز قراردادن حریم خصوصی و احجاف به جایگاه اجتماعی‌مان، در یک موج تبلیغاتی ناعادلانه در سطح وسیعی منتشر کرده است.

در این مسیر رجاء واثق داریم از طریق مراجع ذی‌صلاح حقوقی و حقوق بشری اقدامات ظالمانه‌ صورت گرفته را پیگیری نماییم.

یک بار دیگر تاکید می‌نمایم این گونه رویکردهای یک سویه از سوی وزارت دادگستری آمریکا را با ارزش انسانی، اخلاقی و علمی مغایر دانسته و برای رفع اتهامات و آثار سوء ناشی از آنها بر شخصیت حققی و حقوقی‌مان تا جبران خسارات وارده اعم از معنوی و مادی و عذرخواهی طرف مقابل از هیچ تلاشی فرو گذار ننماییم.
نام:
ایمیل:
* نظر: