چهارشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - April 21 2021
کد خبر: ۱۴۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
علی خرم: با قطعی شدن روند توافق جامع هسته ای در سال گذشته به بسیاری از التهاب ها و مشکلات عرصه سیاست خارجی کشور پایان داده شد.حال دیگر فضا،فضای همدلی و همکاری است،فضایی که احزاب و گروه های سیاسی ایران باید دست در دست یکدیگر دولت را در روند اجرای برجام یاری کنند و از تمام توان و همیت خود برای پاسداری از امنیت و منافع ملی کشور استفاده نمایند. نه اینکه با چنگ زدن به هر اهرم و ابزاری چالشی جدید برای دولتمردان ایجاد کنند تا به قول خودشان نشان داده باشند که توافق جامع هسته ای هیچ دستاوردی برای کشور ندارد.

این در حالی است که اگر ما به رئیس جمهور و دیگر اعضای کابینه زمان دهیم مشاهده خواهیم کرد که نتایج ثمرات برجام نه تنها در مباحث سیاسی و اقتصادی بلکه در موضوعات زیست محیطی و یا اجتماعی نیز کمک حال وضعیت فعلی کشور است. 

با بهبود وضعیت اقتصادی قطعا از چالش های ایران در حوزه هایی نظیر اشتغال کاسته می شود و یا همکاری های کمپانی های بزرگ خودروسازی جهان با خودوسازان داخلی هم موجب خواهد شد تا از مشکلات کشور در حوزه های زیست محیطی نیز کاسته  شود و ما دیگر شاهد این میزان مرگ و میر و بیماری که ناشی از معضلاتی چون آلودگی هواست، نباشیم.

علاوه بر این ما می توانیم با حمایت از سیاست های دولت در ارتقای مناسبات با کشورهای جهان در مباحثی چون جذب سرمایه گذاری خارجی نیز گام های در خور توجهی برداریم. حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور و همکاری های مشترک آنها با تجار و بازرگانان ایرانی علاوه بر آورده آنها که در قالب سرمایه خارجی  به کشور وارد می شود موجب خواهد شد تا دانش و فناوری تولید کالا و خدمات جدید نیز به کشور بیاید و از این حیث به ما در به روز بودن دانش تولید صنایع مان یاری رساند.

دولت را باید در دستیابی به چشم انداز پسابرجامی کشور یاری رسانیم چرا که در این فضا که دولت نیازمند حمایت و توجه آحاد ملت جهت پیشبرد اهداف اش است. ارائه انوع و اقسام اتهامات واهی به چهره هایی که دل در گرو آبادانی و رشد و پیشرفت ایران دارند به نفع هیچکس نیست.

نماینده اسبق ایران در مقر اروپایی سازمان ملل
نام:
ایمیل:
* نظر: