سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - April 20 2021
کد خبر: ۱۴۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵
«ایمان علی محمدی» فرزند شهید دکتر «مسعود علی محمدی» دانشمند هسته ای ایران به عنوان سرپرست کاروان جمهوری اسلامی ایران در بازی های پارالمپیک ریو 2016 برگزیده شد.
به گزارش روز دوشنبه فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک با تائید این مطلب افزود: علی محمدی در هیات رئیسه کمیته ملی پارالمپیک نیز به عنوان عضو افتخاری حضور دارد.
دانشمند شهید، دکتر مسعود علی محمدی شهریور ماه سال 1338 در تهران متولد شد و 22 دی ماه سال 1388 در پی حادثه ی تروریستی انفجار بمب در نزدیکی محل سکونتش به شهادت رسید.
دکتر علی محمدی تحصیلات دانشگاهی اش را با قبولی در مقطع کارشناسی رشته فیزیک در دانشگاه شیراز از سال 1356 آغاز کرد . وی با وجود دریافت امتیاز استفاده از بورس تحصیلی برای رفتن به خارج از کشور با قبولی در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف تصمیم به ادامه تحصیل در رشته فیزیک در داخل کشور گرفت.
سه سال بعد همزمان با فارغ التحصیلی از این دوره، به عنوان یکی از پذیرفته شدگان اولین دوره دکتری فیزیک دانشگاه صنعتی شریف در کنار دیگر دوستانش به تحصیل خود ادامه داد.
دکتر علی محمدی پس از یک سال همکاری با دانشگاه تربیت معلم تهران از سال 1372به طور رسمی به عضویت هیات علمی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران درآمد و در همان سال ها برای مدتی کارهای پژوهشی خود را به همراه دیگر دوستانش در پژوهشگاه دانش های بنیادی پی گیری می کرد.
شهید علی محمدی تا لحظه شهادتش در نهایت خلوص، از آن چه در توان داشت در جهت پیشرفت روز افزون کشور در زمینه پژوهش، آموزش و مدیریت علمی دریغ نورزید.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک از 7 تا 18 سپتامبر (16 تا 27 شهریور) به میزبانی کشور برزیل و در 23 رشته ورزشی برگزار می شود.
برای نخستین بار است که رقابت های پارالمپیک در منطقه آمریکای جنوبی برگزار می شود. این رقابت ها با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 176 کشور جهان برگزار می شود.
در این مسابقات 11 روزه 528 مدال توزیع می شود که سهم مردان 264 مدال و سهم بانوان 226 مدال خواهد بود. 38 مدال هم مربوط به رویدادهای مختلط است.
در 15 دوره گذشته سه بار آمریکای شمالی، هفت بار اروپا، چهار بار آسیا و یک بار اقیانوسیه میزبانی این بازی ها را بر عهده داشته اند.
این دوره از رقابت ها با شعار «جان در حرکت» برگزار می شود. شهامت، اراده، روحیه و کیفیت به عنوان ارزش های نهضت پارالمپیک محسوب می شوند.
سرپرستی کاروان ورزشی ایران در دومین دوره بازی های پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی که در سال 2014 برگزار شد، بر عهده فرزند شهید صیاد شیرازی بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: