چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - March 03 2021
کد خبر: ۱۴۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران می تواند با قدرت و صلابت بیشتر از حقوق هسته ای کشورمان و کشورهای در حال توسعه پشتیبانی کند.

 علی اکبر صالحی روز پنجشنبه در مراسم دهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته ای با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۵ توسط رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل »، پیرامون مذاکرات اتمی به بیان رهیافت جدید، مدیریت صنعت هسته ای کشور همزمان با به فرجام رسیدن برجام و آغاز دوره پسابرجام پرداخت.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تعدادی از کشورهای صاحب نفوذ در عرصه جهانی در طول ۱۲ سال گذشته با سوء استفاده از ابزارهای تبلیغاتی و رسانه ای به ایجاد تشویش و تردید در اذهان جهانیان نسبت به اهداف برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان پرداخته اند.

صالحی گفت: اکنون این حقیقت برهمگان آشکار شده است که با وجود تلاش های مذبوحانه، مقصود بیگانگان از طرح این مباحث ، اعمال فشارهای ظالمانه و غیرقانونی برای جلوگیری از حرکت دولت و ملت ایران در مسیر پیشرفت و توسعه همه جانبه بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: دولت تدبیر و امید در چنین اوضاع و احوالی فعالیت خود را آغاز کرد و مقام های ارشد نظام اسلامی تدابیری را اتخاذ کردند تا از راه تعامل سازنده با سازمان ها و نهادهای بین المللی از حجم و دامنه تنش ها کاسته شده و از تعمیق شکاف های ایجاد شده جلوگیری به عمل آید.
وی تصریح کرد: مدیران و متخصصان صنعت هسته ای موظف شده اند تا ضمن حفظ نشاط و سرزندگی این صنعت راهبردی، به یاری خادمین میهن عزیز اسلامی در دستگاه دیپلماسی کشور بشتابند و امروز جمهوری اسلامی ایران می تواند با قدرت و صلابت بیشتر از حقوق هسته ای کشورمان و همچنین کشورهای مستقل و در حال توسعه پشتیبانی نماید.
صالحی افزود: بنده به عنوان یکی از افراد حاضر در فراز و فرودهای پرونده هسته ای کشورمان شهادت می دهم که تمامی دست اندرکاران این مذاکرات صادقانه سعی وافر در صیانت از مصالح عالی نظام و تامین حداکثری منافع ملی تلاش کرده اند.
صالحی تصریح کرد: توسط فعالیت های بخش نیروگاه هسته ای، علاوه بر یاری رساندن به فرآیند تامین نیازهای کشور در حوزه انرژی، زمینه ساز توسعه فعالیت های بخش کشاورزی از راه تامین آب مورد نیاز است و تجهیز نیروگاه های جدید به تاسیسات شیرین سازی آب دریا در متن برنامه های میان مدت سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد. 

وی موضوع مفاد مندرج در سیاست های کلی نظام در حوزه سلامت را یادآور شد و اظهارداشت: سازمان انرژی اتمی ایران مصمم است تا برنامه های کلان خود را به منظور تثبیت جایگاه کشورمان به عنوان قطب تامین رادیو داروها در منطقه خاورمیانه مورد پیگیری قرار دهد.

به گفته رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه مراسم امروز، دو نمونه از سانتریفیوژهای جدید تولید شده توسط متخصصان صنعت هسته ای که در حوزه سلامت مورد استفاده قرار می گیرد در معرض دید مهمانان این مراسم قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: