شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - February 27 2021
کد خبر: ۱۴۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
جان کری از ایران خواست تا به جای آنچه که او آن را بی‌ثبات کردن منطقه خواند، از نفوذ خود در منطقه برای پایان دادن به بحران سوریه و یمن استفاده کند.
به گزارش آسوشیتدپرس، جان کری وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر خود به کشورهای حاشیه خلیج فارس و در یک کنفرانس خبری در بحرین ادعا کرد: اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه را محکوم می‌کنیم و آنها را جدی می‌گیریم.

کری در ادامه ادعاهای خود گفت: ناوگان دریایی پنجم آمریکا که در بحرین مستقر است، هفته گذشته تسلیحاتی را که به صورت مخفیانه از ایران برای حوثی‌های یمن فرستاده می‌شد را ضبط کرده است.

کری در ادامه اظهار کرد: ما از ایران می‌خواهیم تا به جای فرستادن سلاح برای حوثی‌های یمن به طور سازنده به تلاش‌هایی که برای حل بحران سوریه انجام می‌شود ملحق شود و برای ایجاد صلح به ما کمک کند.

کری همچنین بار دیگر از توافق هسته‌ای ایران و کشورهای گروه 5+1 حمایت کرد، اما تاکید کرد که آمریکا با متحدان عرب خود در مخالفت با برنامه موشکی ایران هم نظر خواهد ماند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین برای نخستین بار اعلام کرد که آمریکا آمادگی دارد تا برای حل صلح آمیز اختلاف بر سر برنامه موشکی همکاری کند.

کری گفت: آمریکا و متحدانش حاضرند تا برای یافتن روش صلح آمیز برای حل این اختلافات با ایران همکاری کنند.

کری ادامه داد: اما ایران باید ابتدا این موضوع را روشن کند که آماده توقف اقدامات است و اینکه نیت خود را مشخص کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: