دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - March 01 2021
کد خبر: ۱۴۲۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶
جناب آقای رییس جمهور، سایت مرکزی مدیریت پسمانهای پرتوزای ایران حاصل چند دهه تجربه ملی و همکاری بین المللی است. هشت سال مکانیابی که منجر به کشف بهترین مکان برای نگهداری این پسمانها در ایران و با توجه به اقلیم ایران یکی از بهترین سایتها در جهان شد.
متخصص جوان صنعت هسته ای کشورمان که با تعدادی از همکاران اش پس از هشت سال مکان یابی بهترین نقطه جهان را در کویر مرکزی برای دفع پسمان هسته ای یافته، با تکیه بر دانش بومی آن را راه اندازی کرده است. وی در ارتباط مستقیم از منطقه انارک با سالن اجلاس سران از رئیس جمهور برای راه اندازیآن سایت اجازه گرفت و در آغاز سخن اش مطالب جالب توجهی بیان کرد که مورد توجه قرار گرفت.

پایگاه خبری امیدهسته ای متن کامل سخنان ایشان را منتشرمی کند:

سلام
بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر فرمودند:
زمین را حفظ کنید،همانا مادر شماست.
سازمان انرژی اتمی ایران همواره در راستای رهنمونهای مقام معظم رهبری ،توسعه پایدار ، حفاظت از محیط زیست و سلامت بشر را سرلوحه کار خود قرار داده است.

با استعانت از قادر متعال امروز آخرین حلقه از حلقه های چرخه سوخت هسته ای و مکمل زیست محیطی این حلقه ها آماده بهره بردتری است.

جناب آقای رییس جمهور، سایت مرکزی مدیریت پسمانهای پرتوزای ایران حاصل چند دهه تجربه ملی و همکاری بین المللی است.

هشت سال مکانیابی که منجر به کشف بهترین مکان برای نگهداری این پسمانها در ایران و با توجه به اقلیم ایران یکی از بهترین سایتها در جهان شد.

جناب آقای دکتر روحانی، پروژه پسمانگور مرکزی ایران با تلاش همکاران من با رعایت قوانین و مقررات سختگیرانه ایمنی و امنیتی ملی و بین المللی زیر نظر مرکز نظام ایمنی هسته ای و معاونت امنیت هسته ای در فاز اول خود به سرانجام رسیده است.

با یاد ایزدمنان و به نام ایران به نیابت ار طرف ریاست محترم سازمان ،معاون چرخه سوخت هسته ای و همکاران سختگوش و دانشمندم تقاضا دارم اجازه بفرمایید فاز اول سایت مرکزی مدیریت پسمان های پرتوزای ایران راه اندازی گردد.


متخصص جوان صنعت هسته ای به رئیس جمهور چه گفت؟

متخصص جوان صنعت هسته ای به رئیس جمهور چه گفت؟
افتتاح سایت پسمان گور

دکتر روحانی همچنین از طریق ویدئو کنفرانس «سایت هسته ای پسمان گور» در منطقه انارک را افتتاح کرد.
رییس جمهوری که پیام اصلی سخنان متخصص جوان هسته ای را در خصوص حفاظت از محیط زیست دریافت کرده بود در فرمان آغاز به کار این سایت هسته ای گفت: با تشکر از تلاش و کوشش همه دست اندرکاران در زمینه هسته ای که در کنار این دانش به فکر سلامت محیط زیست نیز هستند با نام خدا و به نام امام باقر (ع) این کار را آغاز کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر: