پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - March 04 2021
کد خبر: ۱۴۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱
معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توضیح اظهارات اخیر جان کری گفت که اگر ایران رفتاری سازنده‌تر داشته باشد، می‌توانیم روابطی متفاوت با تهران داشته باشیم.
 مارک تونر معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز جمعه خود درپاسخ به سوالی درباره‌ اظهارات جان کری وزیر امور خارجه این کشور که گفته بود، واشنگتن آماده است تا به توافقات جدید با ایران بر سر آزمایش های موشکی‌اش دست یابد، بیان کرد: من جزییات بیشتری در این باره ندارم اما فکر نمی‌کنم که وی قصد داشته بگوید ما یک نوع سیاست جدید یا تمهیدات جدید برای مواجهه با این اقدامات پیش گرفته‌ایم. به طور ساده باید بگویم که وی تنها روی این نکته تاکید کرده است که اگر ایران تصمیم بگیرد رفتاری سازنده‌تر در منطقه اتخاذ کند در آن صورت ما می‌توانیم رابطه‌ای متفاوت با این کشور داشته باشیم.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، تونر در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا آماده است تا بر سر برنامه موشکی بالستیک ایران وارد مذاکره با این کشور شود، تاکید کرد که خیر ، چنین نیست.

 این اظهارات در حالی است که جانشین فرمانده کل سپاه اعلام کرد: خارج از صلاحیت و شایستگی مقامات آمریکایی است که درباره الزامات قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران صحبت کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: