سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - April 20 2021
کد خبر: ۱۴۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
دستیار و مشاور عالی رهبر انقلاب گفت: آنچه پشتوانه نظام در عرصه بین الملل است، قدرت درونی و توان دفاعی کشور است ، اما متاسفانه اقدامات جریان نفاق سبب شده تا استقلال کشور در مسیر خطر قرار گیرد و این عده کشور را به سمت وابستگی پیش ببرند.
سردار سیدیحیی رحیم صفوی، در دیدار کارکنان دفتر حوزه دستیاری و مشاوره فرماندهی کل قوا که به مناسبت فرارسیدن ماه رجب برگزار شد، با اشاره به منویات رهبر انقلاب گفت: مقام معظم رهبری برخی از موضوعات را بدلیل حساسیت آن خیلی سربسته و کلی مطرح می‌کنند. و موضع‌گیری‌های ایشان تفاوت‌های بسیاری با دیگر مسولان دارد و این تفاوت‌ها ناشی از عمق نگاه و آگاهی و اشراف ایشان نسبت به مسائل مختلف است.

وی افزود: موضعی که ایشان در خصوص برخی از مسائل اخیر اتخاذ نمودند ، موضع رهبری است که عادل و آگاه به زمان است و موضوع خیانت موضوع بسیار مهمی است و کلمه خیانت بار مفهومی و معنایی بسیاری دارد.

رحیم صفوی ادامه داد: ما پاسدارها با عهد و پیمانی که با خدا بسته‌ایم در راه حفاظت از انقلاب اسلامی و میهن اسلامی‌مان ایستاده‌ایم و آماده‌ایم در راه انقلاب و اسلام و رهبری فداکاری کنیم اما برخی مانند کسانی هستند که هم با این طرف هستند وهم با طرف دیگر.

وی افزود: بدون تردید نعمت اسلام و ولایت فقیه بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما داده است، بدون ولایت فقیه نه این انقلاب و نه جنگ به پیروزی می‌رسید و این کشور ما در این اوضاع آشوب بیست و چند ساله نمی‌توانست امن باشد .

سرلشکر صفوی با اشاره به رویکر فعلی دشمنان انقلاب، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی ،آنهایی که با وقوع انقلاب اسلامی و در پی آن در هشت سال دفاع مقدس در دنیا تحقیر شدند ، مدتها است به این رویکرد رسیده‌اند که انقلاب اسلامی را از درون استحاله کنند و ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی را از آن بگیرند و فضای فکری حاکم بر جامعه را به سمت اهداف و برنامه‌های خود هدایت کنند و برخی در این میان نقش پیاده نظام دشمن را ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: دشمنان و پیاده نظام آن بدنبال این هستند تا قدرت درونی انقلاب را تضعیف نمایند و اصلی‌ترین مولفه و پشتوانه انقلاب یعنی مردم را از انقلاب جدا کنند.

سردار صفوی خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام عبرت آموز و چراغ راه آیندگان است. بحران‌های پیرامونی کشور و حوادث دهه‌های گذشته ، هر عقل سلیمی را وادار می‌کند تا قدرت و توان دفاعی کشور را توسعه و افزایش دهد، نبایستی از دشمنان غافل شد . تاریخ سی سال گذشته و پیش از آن نشان می‌دهد که آمریکا دشمن اصلی ملت ایران است.

او اضافه کرد: ایران اسلامی کشوری جنگ‌طلب نیست و بدنبال صلح و آرامش در منطقه است اما به هر تهدید و تجاوزی که تمامیت ارضی و استقلال کشور را با چالش مواجه کند پاسخی محکم و سخت خواهیم داد و در این موضوع با احدی تعارف نداریم.

سردار صفوی در ادامه با اشاره به جریان نفاق و سیر تاریخی رفتار آن در مقابل جبهه اسلام گفت: اسلام در طول تاریخ هرکجا مقابل با جبهه کفر و شرک ایستاد پیروز شد و هرکجا مقابل نفاق ایستاد با چالش جدی روبرو شد، هم در گذشته و هم اکنون در کشورمان یک سری منافق داریم البته این موضوع منحصر به زمان حال نیست و هم اکنون نیز در کشور برخی‌ها نفاق دارند و نفاق برخی خواص مردم را متحیر می‌کند .

وی ادامه داد: ما باید رهبرمان را بشناسیم و آگاهانه و با شجاعت از مواضع رهبری دفاع کنیم ،آنچه مسلم است هر کسی با ولایت فقیه در افتاد از چارچوب انقلاب اسلامی و نظام سیاسی خارج شده و در بین مردم رسوا و سرانجام شکست خورده و دچار سوء عاقبت می‌شود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در ادامه با اشاره به سخنان حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری در جمع زائران حرم رضوی و در تشریح خسارت‌های جریان نفاق به کشور گفت: بایستی پاسداران، اندیشمندان، نخبگان و خواص جامعه نسبت به تغییر و تحولات اجتماعی حساس باشند. آنچه پشتوانه نظام در عرصه بین‌الملل است، قدرت درونی و توان دفاعی کشور است، اما متاسفانه اقدامات جریان نفاق سبب شده تا استقلال کشور در مسیر خطر قرار گیرد و این عده کشور را به سمت وابستگی پیش ببرند.
منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر: