جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - December 03 2021
کد خبر: ۱۴۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷
نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل در امور سوريه مشورت با مقامات جمهوري اسلامي ايران را مهم و تاثير گذار دانست و گفت: در گفت و گوي امروز بر ترك مخاصمات در سوريه، ارسال كمك هاي انسان دوستانه و تداوم روند سياسي براي حل بحران آن كشور تاكيد شد.
استفان دي ميستورا، ظهر سه شنبه بعد از ديدار با حسين امير عبدالهيان معاون عربي- آفريقاي وزير امور خارجه در جمع خبرنگاران افزود: اين مذاكرات بخشي از آمادگي ها براي گفت و گوهاي ژنو است كه قرار است بزودي برگزار شود.
خبرنگاري پرسيد چرا در مذاكرات مربوط به بحران سوريه برخي طرف هاي مذاكره از جمله غربي ها و طرف هايي كه معمولا در كشورهاي منطقه، حامي تروريست ها هستند، شرط تعيين مي كنند و از جمله شروطي كه طرح كرده اند بركناري بشار اسد است، مگر نه اين كه ملت سوريه بايد در اين زمينه تصميم بگيرد؟ 
دي ميستورا پاسخ داد: ما در اينجا يك فرصتي در اختيار داريم تا به اين نكته بپردازيم كه در گفت و گوهاي سوري – سوري بتوانيم به چه شكلي اينها را به طور موثري انجام دهيم اما در واقع با آقاي اميرعبدالهيان در مورد چندين نكته گفت و گو كرديم كه يك نكته مهم ترك مخاصمه و توقف آن است.
وي افزود: نكته دوم اين است كه كمك هاي انساني بايد به همه مردم سوريه برسد از جمله آنهايي كه در محاصره هستند و همچنين روند سياسي كه منجر به انتقال سياسي مي شود كار بسيار فوري و مهم است.
نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل در امور سوريه گفت: البته براي من مهم است كه با مقامات ايران مشورت هايي داشته باشم چون اين مقامات و ايده هايشان تاثيرگذار بوده و از توصيه هايي كه آنها به ما دارند حتما استفاده مي كنيم.
نام:
ایمیل:
* نظر: