پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - February 27 2020
کد خبر: ۱۴۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
بيكاري آنها را نيز به خيابان‌ها كشيده‌است! به هزاران مشكل اقتصادي اين روزها كه بسياري از مردان جامعه ما را در محضر خانواده‌‌هايشان شرمگين كرده‌است،اعتراض‌دارند. پلاكاردهايي كاغذي با شعارهاي اقتصادي همراه دارند كه دست‌خط‌هاي آنها بسيار شبيه همان نوشته‌هايي است كه در سال‌گذشته به فعاليت‌هاي صورت‌گرفته در عرصه سياست‌خارجي اعتراض مي‌كرد. آن دوران مي‌گفتند تحريم‌ها اثر ندارد، امروز در لفافه مي‌گويند فشار تحريم‌ها، اقتصاد را فلج كرده‌است!
بيكاري آنها را نيز به خيابان‌ها كشيده‌است! به هزاران مشكل اقتصادي اين روزها كه بسياري از مردان جامعه ما را در محضر خانواده‌‌هايشان شرمگين كرده‌است،اعتراض‌دارند. پلاكاردهايي كاغذي با شعارهاي اقتصادي همراه دارند كه دست‌خط‌هاي آنها بسيار شبيه همان نوشته‌هايي است كه در سال‌گذشته به فعاليت‌هاي صورت‌گرفته در عرصه سياست‌خارجي اعتراض مي‌كرد. آن دوران مي‌گفتند تحريم‌ها اثر ندارد، امروز در لفافه مي‌گويند فشار تحريم‌ها،  اقتصاد را فلج كرده‌است!
  كو  گوش  شنوا!؟
به نظر مي‌رسد راه‌شان را از رهبران فكري خود جدا كرده اند، چرا كه آن موقع مي‌گفتند براي شكم انقلاب نكرده ايم ولي امروز معيشت خراب، آنها را نيز زير فشار برده‌است. فرياد مي‌كشند وشعار مي‌دهند.به دنبال گوش شنوا مي‌گردند.اندك اندك جمع مستان مي‌رسد ولي با تمام تبليغاتي كه مي‌كنند، جمعيت آنها به40 نفر هم نمي‌رسد!   مردم از كنار آنها مي گذرند و به نظر مي‌رسد كه به شعارهاي كاغذي اين جماعت ديگر كسي توجهي ندارد. ملت به دنبال اقدام وعمل هستند.  اقدام‌وعملي كه رهبرمعظم انقلاب اول فروردين امسال آن را براي سال پيش رو مهم دانستند  و از دولت و ملت خواستند تا به شعار «اقتصاد مقاومتي،اقدام وعمل» توجه و آن را پيش برند.
   حرف ناحساب
به نظر مي‌رسد برخي اين شعار را نيز به كليد‌واژه اي تبديل كرده اند كه  توسط آن دولت را زير تيغ انتقاد ببرند و در حالي‌كه‌هنوز 25 روز از ابتداي سال نگذشته است، دولت رابراي محقق نشدن شعار سال محاكمه‌كنند! مشخص است دست برخي براي ملت ايران به خوبي رو شده‌است چرا كه اهالي ميدان‌امام‌خميني(س)تهران كه وزارت اقتصاد(محل تجمع) در آن واقع شده، همه به كار خود مشغول بودند و از كنار اين جماعت گذر مي‌كردند. پيك‌هاي موتوري محدوده كه چهره‌هاي خسته‌و زحمت‌كشي دارند، يك‌پا روي وسيله‌نقليه خود نشسته و سيگار مي كشند. آنهايي كه شايد بيشتر از هركدام از معترضان، جامعه و اقتصاد آنها را خسته‌كرده است.
   حق اعتراض، حقوق همه
نكته جالب مجوز تجمع اين عزيزان است. آنها مدعي اند مجوز دارند ولي براي تعدادي اندك،  مسئله ای که از اساس ناممکن است. در قانون هیچگاه گفته نمی شود  مجوز برای گروهی محدود است  یا تعدادی مشخص باید باشند! و البته اي كاش همين مجوزها در زمان رياست جمهوري سابق نيز به منتقدان داده مي‌شد تا اين وضعيت بر كشور حاكم نشود!تورم بالا نرود!بيكاري فشار نياورد!ركود اقتصاد خانوار را نابود نكند وهزاران مشكل ديگر كه به دولت يازدهم به ارث رسيده، نفس ملت را تنگ نكند!
  سخنراني  صداوسيمايي‌ها
چهره‌‌هاي آشنايي در ميان آنها به چشم مي‌خورد. حجت‌ا... عبدالملکی از چهره‌‌هاي شكست‌خورده ليست ائتلاف اصولگرايان در انتخابات هفتم اسفند و از كارشناسان صداوسيما نيز در اين  بين براي معترضين نطق مي‌كرد.
  مقصر اصلي را درياب
سوال اين است؛ اين آشفتگان وضعيت اقتصادي در دوران قبل كجا بودند؟شايد در آن دوران اين افراد بيكار نبودند و از طرق مختلف ارتزاق مي‌‌كردند ولي با رفتن دولت احمدي‌نژاد ديگر جايي براي كسب درآمد ندارند!با اين تفاسير بهتر بود آدرس ميدان 72 نارمك را به اين افراد مي‌دادند تا مكان اعتراض را آنجا اعلام مي‌كردند و باعث و باني اين مشكلات را  به پاسخگويي وا مي‌داشتند. در آخر بايد اشاره كرد كه فشار اقتصادي مشكلي است كه ورق‌ پاره‌ها،قانون‌گريزي‌ها و فسادها به مردم ايران تحميل كرد. حال كه ديگر ورق‌پاره ها كنار رفته وقانون تا حدودي اجرا مي‌شود بايد تجمع‌هايي در مكان‌‌هاي ديگر صورت گيرد تا جلوي فسادها،پولشويي‌هاورانت‌خواري‌ها گرفته شود و عاملان اصلي و نه مترسك‌هاي پوشالي اين جريان به سزاي كار خود برسند./ روزنامه قانون 
نام:
ایمیل:
* نظر: