دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - April 19 2021
کد خبر: ۱۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
مجید تخت روانچی در رابطه با دلیل عدم فعال شدن کارگروه تحریم ها در کمیسیون مشترک گفت:کمیسیون مشترک در آینده نزدیک تشکیل خواهد شد و یکی از مباحث آن قطعا بحث های تحریمی خواهد بود.
یک عضو تیم مذاکره کننده هسته ای با یادآوری عزم ایران و اعضای تیم مذاکراتی 1+5 برای به سرمنزل رساندن بحث برجام تاکید کرد:پس از دو سال مذاکرات مداوم در دستیابی به توافق جامع هسته ای ما برآن هستیم تا با تشکیل کمیسیون مشترک برجام بر روند اجرای این توافق نظارت جامعی داشته باشیم و تشکیل این کمیسیون را گامی نهایی در تحقق کامل توافق می دانیم.

مجید تخت روانچی در رابطه با دلیل عدم فعال شدن کارگروه تحریم ها در کمیسیون مشترک گفت:کمیسیون مشترک  در آینده نزدیک تشکیل خواهد شد و یکی از مباحث آن قطعا بحث های تحریمی خواهد بود.

وی ادامه داد: فعال شدن کارگروه تحریم ها در کمیسیون مشترک یکی از مواردیست که در کنار کارگروه های دیگر این کمیسیون صورت خواهد گرفت.

این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای افزود:نه تنها کارگروه تحریم بلکه کارگروه های دیگر کمیسیون مشترک هم هنوز به صورت جدی کار خود را آغاز نکرده اند و ما امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته بتوانیم در بهترین زمان ممکن برای تشکیل آنها اقدام کیم.

وی در بخش دیگر این گفت و گو در  پاسخ به زمان تعیین سفرای ایران و انگلیس در سفارت خانه های دو کشور تاکید کرد:سفارت خانه های ایران و انگلیس در حال حاضر فعال و مشغول انجام تمام وظایف عادی و روزانه خود هستند.

روانچی اظهار داشت:موضوع تعیین سفرای دو کشور نیز در روند فعالیت ها و برنامه ریزی های دو کشور قرار گرفته است و در زمان خود قطعا محقق خواهد شد.

وی همچنین در رابطه با زمان بازگشایی سفارت خانه کانادا در تهران و سفارت ایران در اوتاوا نیز گفت:مقامات کانادایی در اظهارات خود برای ازسرگیری روابط با ایران ابراز تمایل کرده اند که ما نیز از این موضوع آگاه هستیم.

روانچی متذکرشد: این افراد در حال فاصله گرفتن از گفتمان دولت گذشته کانادا  که گفتمانی غیردوستانه و ضد ایرانی بود،هستند که ما امیدواریم در عمل نیز شاهد به عرصه رسیدن این ابراز تمایل باشیم.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد:در رابطه با زمان بازگشایی سفارت کانادا در تهران هم پیشبینی آن در زمان فعلی بسیار سخت است و همانطور که اشاره کردم ما منتظر اقدامات عملی تری در سیاست های اتاوا در قبال ایران هستیم.


گفت و گو از :سیده آمنه موسوی
نام:
ایمیل:
* نظر: