يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - March 29 2020
کد خبر: ۱۴۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۰
به گزارش رسانه ها عملیات نجات و امدادرسانی در کوماموتو در جزیره کیوشو با حضور نزدیک به ۲۰ هزار نیروی امداد از جمله نیروهای ارتش ادامه دارد. نیروهای امداد در جستجوی قربانیان احتمالی این زمین لرزه هستند که زیر آوار گیر افتاده اند.

دامنه خرابی های این زمین لرزه گسترده گزارش شده و برق دست کم ۲۰۰هزار خانه قطع شده است. این حادثه طبیعی موجب بسته شدن راه ها و اختلال در عبور و مرور هم شده است.
کانون این زمین لرزه عمق ۱۰ کیلومتری سطح زمین اعلام شده است. در پی این زمین لرزه ده ها هزار نفر در پناهگاه های موقت اسکان داده شده اند.
با فرو ریختن یک سد در پی این زمین لرزه ساکنان یک روستا تخلیه شدند. به گفته مقام های مسئول هیچ مشکلی در مرکز هسته ای سندای که دو رآکتور هسته ای در آن جای دارد پیش نیامده است.
سازمان هواشناسی ژاپن خطر وقوع سونامی را منتفی اعلام کرده اما مقام های محلی از مردم خواسته اند که از نزدیک شدن به سواحل دریا و ساختمان های آسیب دیده خودداری کنند.
این حادثه طبیعی تقریبا ۱۵ ساعت بعد از زمین لرزه دیگر به قدرت ۶.۵ ریشتر رخ داد که جان ۹ نفر را گرفت و بیش از یک هزار زخمی برجای گذاشت.
پس از سونامی مارس ۲۰۱۱ در ژاپن که ۱۸۵۰۰ کشته برجای گذاشت و موجب فاجعه فوکوشیما شد، خطر زمین لرزه این کشور را بیش از گذشته تهدید می کند.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: