سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - April 20 2021
کد خبر: ۱۴۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸
رسانه‌های کره جنوبی از قول منابع دولتی این کشور امروز (یکشنبه) گزارش دادند، کره شمالی احتمالا در آستانه انجام پنجمین آزمایش اتمی خود در آینده‌ای نزدیک است.
روزنامه واشنگتن پست گزارش داد:کره شمالی احتمالا آن را پیش از برگزاری کنگره در اوایل مه سال جاری میلادی انجام می‌دهد.

نشانه‌های جدیدی از این مساله وجود دارد که کره شمالی آماده انجام یک آزمایش اتمی دیگر است و این در حالی صورت می‌گیرد که پیونگ یانگ قرار است در اوایل ماه مه سال جاری میلادی نشست حزب کنگره را برگزار کند و در آن کیم جونگ اون، رهبری این کشور درباره دستاوردهایش در ساخت تسلیحات اتمی به سخنرانی می‌پردازد.

احتمال انجام پنجمین آزمایش اتمی کره شمالی در هفته‌های آینده درپی ناکامی پرتاب موشکی اخیر این کشور قوت گرفته است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در گزارشی آورده است: در مقایسه با ماه گذشته میلادی، تداوم حرکت خودروها، فعالیت‌ها و سایر موارد در محلی که کره شمالی در آنجا اقدام به انجام آزمایشات اتمی و موشکی خود می‌کند، این فرضیه را قوت بخشیده که این کشور به دنبال انجام پنجمین آزمایش اتمی خود است.

کره شمالی در ژانویه سال جاری میلادی چهارمین پرتاب موشک دوربرد خود را انجام داد و باعث خشم جامعه بین‌الملل و تحریم‌های بیشتر شده است.

ارتش کره جنوبی نیز اعلام کرده است که پیونگ یانگ از لحاظ تکنیکی آماده انجام یک آزمایش دیگر اتمی است که بستگی به تصمیمات سیاسی رهبری این کشور دارد.

وزارت دفاع کره جنوبی نیز گفته که نمی‌تواند گزارش‌های موجود را درباره این آزمایش احتمالی اتمی تایید کند اما گفته که کره شمالی می‌تواند چنین آزمایشی را در هر زمانی انجام دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: