پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - July 02 2020
کد خبر: ۱۴۴۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۹
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گزارش وزارت امور خارجه از اجرای برجام را محرمانه عنوان کرد و گفت: درز متن این گزارش به خارج از کمیسیون و انتشار آن در یک رسانه موجب بی اعتمادی دستگاه دیپلماسی به مجلس شده است.
سبحاني نيا  گفت: ما در نخستین جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع درز متن گزارش محرمانه وزارت امور خارجه در اجرای برجام به خارج از این کمیسیون و همچنین انتشار آن در یک رسانه را پیگیری می کنیم.
اگر وزارت امور خارجه می خواست که این گزارش رسانه ای و منتشر شود، آن را به رسانه ها می داد.
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم یادآور شد: در این زمینه دبیران این کمیسیون نیز قدری غفلت کردند.
سبحانی نیا افزود:دبیران کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می گویند که آن آقا (نماینده ای که این گزارش را دراختیار یک رسانه قرار داد) قسم خورد که این گزارش را به جایی نمی دهد و آن را خبری نمی کند و از آن نسخه ای کپی می گیرد.
ولی هنوز یک ساعت از زمان دریافت این گزارش نگذشته بود که نیمی از متن گزارش وزارت امور خارجه از اجرای برجام در آن رسانه منتشر شد که این هم خلاف بود.
وی با یادآوری این که آن فرد از این گزارش یک نسخه کپی گرفته بود، گفت: البته نباید کپی به اعضا داده می شد ولی آن فرد قسم خورده بود که این کار را نمی کند زیرا گزارش ها باید در محدوده کمیسیون ها بماند زیرا این گزارش ها محرمانه است و باید در داخل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باقی بماند.
وزارت امور خارجه ۲۶ فروردین ماه نخستین گزارش ۳ ماهه در مورد اجرای برجام را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارایه کرد که متن کامل این گزارش روز گذشته در یکی از رسانه ها منتشر شد.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: