چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - September 30 2020
رهبر انقلاب در دیدار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور:
کد خبر: ۱۴۴۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰
در مسئله‌ جوان‌ها یك جنگ نرم زیرپوستی فراگیر بین جمهوری اسلامی، آمریكا و صهیونیست‌ها برقرار است. افسر جنگ نرم را دشمن یك‌جور می‌پسندد و جمهوری اسلامی یك‌جور.
به گزارش امید هسته ای ایرانیان از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، ایشان صبح چهارشنبه در دیدار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افزودند: شما هم در بهار عمر قرار دارید؛ از این بهار معنویت استفاده كنید. با یاد و ذكر خدا، استفاده از دعاها، تلاوت قرآن، نماز اول وقت، پرهیز از گناه و اخلاق نیك.
رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: یكی از اساسی‌ترین انگیزه‌هایی كه قدرت‌های استكباری را به صف‌آرایی علیه ما وادار كرد، این بود كه یك كشوری بدون اینكه به قدرتی متكی باشد بتواند به عرصه فوق‌العاده حساس هسته‌ای دست پیدا كند.
حضرت آیت الله خامنه ای اضافه كردند: اگر به آنها رو بدهیم فردا سر مسائل زیست‌فناوری و نانو و مسائل علمی دیگر هم بازی درمی‌آورند و اشكال‌تراشی می‌كنند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشتند: علیه حزب‌الله لبنان چقدر فعالیت تبلیغی و عملی كردند؛ درعین‌حال حزب‌الله پیكره رشید خود را در دنیای اسلام نشان می‌دهد. گیرم فلان دولتِ فاسدِ وابسته‌ توخالیِ پوك با پول و دلار نفتی در فلان بیانیه، حزب‌الله را محكوم كند؛ به درك! چه اهمیتی دارد! حزب‌الله و جوانان آن مثل خورشید می‌درخشند و مایه‌ افتخار دنیای اسلام هستند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره جنگ نرم و جوانان نیز گفتند: در مسئله‌ جوان‌ها یك جنگ نرم زیرپوستی فراگیر بین جمهوری اسلامی، آمریكا و صهیونیست‌ها برقرار است. افسر جنگ نرم را دشمن یك‌جور می‌پسندد و جمهوری اسلامی یك‌جور. آمریكایی‌ها دوست دارند جوان ما شجاعت، انگیزه، امید، تحرك، توان جسمی و فكری نداشته باشد؛ نسبت به دشمن، خوشبین و نسبت به فرمانده و عقبه خودی بدبین باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر این كه «جمهوری اسلامی می‌خواهد جوان تبدیل شود به عنصر فعال و اثرگذار»، افزودند: وظیفه انجمن‌های اسلامی و مطالبه من از شما فرزندانم این است كه نقش ایفا كنید كه همسالان خود را طبق این تعریف درست بار بیاورید. این درصورتی امكان‌پذیر است كه در خودسازی توفیق داشته باشید؛ اگر كوتاهی كنید خلاف وظیفه و آنچه خدا خواسته عمل كرده‌اید.
ایشان با تاكید بر انجام كار انقلابی و درس خواندن یادآور شدند: شنیده‌ام در بعضی مدارس با كارهای انقلابی دانش‌آموزان مخالفت می‌شود. فرض كنید بچه‌ها می‌خواهند برای ۲۲بهمن كار كنند، مسئولین به جای كمك مانع‌تراشی می‌كنند؛ با این باید برخورد كرد. من طرفدار خوب درس خواندن هستم اما در كنارش هم باید كار انقلابی كنند.
بر اساس این گزارش، در ابتدای این دیدار دو نفر از دانش‌آموزان به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند و حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اكبری نماینده‌ ولیّ‌فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر كشور به ارائه‌ گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته و برنامه‌های پیش رو پرداخت.
نام:
ایمیل:
* نظر: