جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - July 10 2020
کد خبر: ۱۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۷
فدریكا موگرینی» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واكنش به ادعای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره خودداری این رژیم از بازگرداندن بلندی های جولان به سوریه گفت: اتحادیه اروپا، صرف نظر از چنین ادعاهایی، اسرائیل را فقط در مرزهای قبل از سال 1967 به رسمیت می شناسد.
موگرینی در آستانه نشست كشورهای یاری رسان بین المللی با هدف حمایت از اقتصاد فلسطین در بروكسل، تاكید كرد كه این موضع مشترك اتحادیه اروپا و همه كشورهای عضو آن است.
كابینه نتانیاهو یكشنبه این هفته اولین نشست خود را بلندی های جولان برگزار كرد، كه در جنگ شش روزه در سال 1967 اعراب و اسرائیل به تصرف رژیم صهیونیستی در آمد.
نتانیاهو در ابتدای این نشست مدعی شد: بلندی های جولان برای همیشه در دست اسرائیل باقی خواهد ماند. پس از 50 سال زمان آن فرارسیده كه ‏جامعه بین‌الملل حاكمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت بشناسد‎. ‎
«بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل متحد با محكوم كردن این نشست آن را «اقدامی تحریك آمیز و غیر مسوولانه» خواند و «نبیل العربی» دبیر كل اتحادیه عرب آن را محكوم كرد.
رژیم صهیونیستی 1200 كیلومتر مربع از بلندی های جولان را در سوریه در جنگ شش روزه اشغال و بعدها آن را به خاك خود الحاق كرد؛ اقدامی كه جامعه بین المللی هیچ گاه آن را به رسمیت نشناخت
نام:
ایمیل:
* نظر: