چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - March 03 2021
کد خبر: ۱۴۵۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
همایش بزرگ فرصت‌های تجاری ایران با حضور صدها بازرگان از موسسات مختلف كره جنوبی امروز پنجشنبه در شهر سئول پایتخت این كشور گشایش یافت.
 بیش از 600 بازرگان و دست اندركار بخش های صنعتی كره در این سمینار بزرگ اطلاعات مربوط به بازار ایران و فرصت های تجاری این كشور را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.
همزمان اعلام شده است كه در این اجلاس، طرفین درباره اینكه چطور می توان روابط تجاری كره جنوبی و ایران را گسترش داد و در چه فضاهایی دو كشور توانایی های بالاتری برای تبادلات تجاری و اقتصادی دارند، بحث و تبادل نظر خواهند كرد.
انجمن تجارت بین المللی كره جنوبی و چند شركت در پایتخت این كشور دست اندركار برگزاری این همایش هستد كه هدف اصلی آنها ارائه اطلاعات در باره ایران به بازرگانان و تجار كره ای است.
در جریان این همایش به بازرگانان كره ای گفته خواهد شد كه برای ورود به بازار ایران به چه اطلاعاتی نیاز دارند و برای گسترش همكاری های اقتصادی دو كشور چه خدماتی می توانند انجام دهند.
به شركت ها و موسسات كره ای همچنین در این همایش اطلاعات دقیقی در باره گمركات ایران، قوانین سرمایه گذاری، قوانین داخلی ایران و هرگونه مورد حقوقی لازم ارائه خواهد شد.
این انجمن روز پنجشنبه در تارنمای خود گزارش كرده است كه با لغو تحریم ها، درهای ایران به روی كشورهای دیگر باز شده است و فعالان تجاری كره جنوبی باید این فرصت ها را غنیمت بشمارند و برای ورود به بازار ایران خود را آماده كنند.
دست اندركاران بخش های تجاری در همایش امروز همچنین خاطرنشان كرده اند كه از مدت ها قبل خود را برای رسیدن این زمان آماده كرده بودند.
آنان افزوده اند كه ایران یكی از بهترین بازارهای دنیا با فرصت های ایده آل برای بازرگانان است و كره ای ها نمی توانند این موضوع را نادیده بگیرند.
بازرگانان كره ای تصریح كردند كه سالها به دلیل تحریم ها از بازار ایران دور بوده اند و بخت های زیادی را از دست داده اند اما اكنون وقت جبران فرا رسیده است.
یونهاپ، خبرگزاری رسمی كره جنوبی نیز امروز اعلام كرد كه پوشش اخبار مربوط به همایش بزرگ فرصت‌های تجاری ایران در كره جنوبی از مهمترین برنامه خبری امروز این رسانه خواهد بود.
ارزش تبادلات تجاری میان ایران و كره نزدیك به 6 میلیارد و 100 میلیون دلار در سال 2015 بوده است.
در سال 2012 میلادی صادرات كره به ایران به تنهایی نزدیك به 6 میلیارد و 200 میلیون دلار بود اما در سال 2015 میلادی این میزان به 3 میلیارد و 760 میلیون دلار كاهش یافت.
كره جنوبی از جمله كشورهایی است كه برای توسعه روابط با ایران همواره تلاش زیادی داشته و می كوشد تا شركت های خود را با طرح های زیربنایی ایران مرتبط سازد.
نام:
ایمیل:
* نظر: