دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - March 01 2021
کد خبر: ۱۴۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
وزیر خارجه كشورمان با تاكید بر این كه ایران رای دیوان عالی آمریكا را به رسمیت نمی شناسد، گفت دولت آمریكا به خوبی می داند كه هر گونه اقدامی در رابطه با اموال ایران این كشور را در مقام پاسخگویی و بازگردان این اموال به مردم ایران قرار خواهد داد.
محمد جواد ظریف در پایان نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل در رابطه با تغییرات اقلیمی تصریح كرد كه در دیدار روز جمعه خود با جان كری وزیر خارجه آمریكا هیچ موضوعی جز مسئله برجام و نكات مربوط به اجرای درست آن مورد بحث قرار نخواهد گرفت.
وی افزود :بحث ما در این دیدار دنباله گفت و گو های قبلی بر سر برجام خواهد بود و قرار شده است كه طرف آمریكایی نكاتی را كه در گفت و گوی قبلی از سوی ما و در رابطه با نحوه اجرایی شدن درست برجام مطرح شده بود مورد بر رسی قرار بدهند و به ما جواب بدهند.
وزیر خارجه كشورمان در پاسخ به این سوال كه آیا در این دیدار پیرامون رای دیوان عالی آمریكا نیز گفت و گو یی خواهد شد یا نه ؟گفت: ما همان طور كه گفتیم رای این دادگاه را به رسمیت نمی شناسیم و دولت آمریكا بخوبی از این موضوع اطلاع دارد.
وی افزود : آمریكا این را هم به خوبی می داند كه هر اقدامی در رابطه با اموال ایران انجام بدهد در آینده این كشور را در مقام پاسخ گویی قرار خواهد داد و باید این اموال را به ایران برگرداند.
نام:
ایمیل:
* نظر: