سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - April 20 2021
کد خبر: ۱۴۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
دومین سمینار بین المللی «محیط زیست، دین و فرهنگ» صبح امروز شنبه همزمان با هفته زمین پاك با حضور رییس جمهوری در پارك پردیسان تهران آغاز شد.
 این سمینار با همكاری سازمان حفاظت محیط زیست، برنامه سازمان ملل متحد (یونپ) و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی (یونسكو) برگزار می شود.
این سه سازمان با برگزاری مشترك این سمینار تلاش دارند تا این پیام را به جهانیان برسانند كه 'گفت و گو' بنیان هر نوع درك مشترك در میان نسل بشر، جوامع، فرهنگ ها و ادیان است.
این سمینار در راستای سیاست های كلی محیط زیست ابلاغی توسط رهبر معظم انقلاب است و تقویت صلح و آزادی بیشتر در جهان از اهداف مهم آن به شمار می رود.
سخنرانان و مهمانان خارجی سمینار از 15 كشور جهان هستند و به لحاظ توزیع جغرافیایی تمامی قاره ها را در بر می گیرند. همچنین طی این سمینار دو روزه شركت كنندگان از 9 مذهب مسیحی، كاتولیك، سنی، شیعه، جین، هندو، زرتشتی، كلیمی و بودا در پنج میزگرد تخصصی به سخنرانی و بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
به واسطه چارچوب گسترده و ارتباطات بین المللی، این سیمنار تلاش می كند تا زمینه نشستی از برترین گفتمان ها و تبادل آرا میان نمایندگان و متخصصان فرهنگ ها و ادیان مختلف ایجاد كند تا به دركی فلسفی برسیم از اینكه چگونه دین وفرهنگ می توانند به حفظ و نگهداری و بهبود محیط زیست كمك كنند.
چار چوب این سمینار 'دگرگون سازی دنیای ما دستوركار 2030 برای توسعه پایدار' است كه در نشست اخیر سازمان ملل در نیویورك (15 سپتامبر) به عنوان برنامه عمل مردم، سیاره و سعادت تایید شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: