دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - April 19 2021
حمایت قاطع مراجع عظام از نتایج برجام
کد خبر: ۱۴۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
وزیر بهداشت در هفته گذشته به دیدار مراجع و علمای قم رفته بود تا از نظرات آنها در خصوص وزارتخانه تحت مدیریت خویش آگاهی یابد. در این دیدارها برخی از مراجع در کنار موضوعات مرتبط با وزارت بهداشت به دفاع از برجام پرداختند و انتقاداتی را از مخالفین مغرض برجام بیان داشتند.
«نقد مغرضانه» مهمترین آفتی است که این روزها گریبانگیر برجام شده است. برجام یک توافق عادی نیست بلکه مسیری در این توافق طی شده است که منافع ملی را لحاظ کرده است.

به گزارش گروه تحلیل خبر امیدهسته ای، وقتی سخن از منافع ملی می شود سخنان و مقالاتی که ظاهری نقدگونه دارند اما برای منافع شخصی و یا جریانی یک گروه سیاسی به کار می روند، اهداف کاملا مشخص را نشانه می گیرند. همانطور که نقدهای سازنده راهگشای مسیر مذاکرات و دستیابی به توافق بود در زمان اجرای برجام هم این نقدها می تواند کمک بزرگی به دیپلمات ها نماید اما مخالفت مغرضانه اگر در قالب یک جریان خاص سیاسی پیش برود ضربه سنگینی به منافع ملی می زند، به همین خاطر برخی مراجع تقلید در دیدار اخیر خود به این موضوع مهم پرداخته اند.

حضرات آیات و مراجع عظام ناصر مكارم شیرازی، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، انتقاداتی را به مخالفین مغرض برجام بیان داشتند.

برخی مراجع عظام تقلید نیز در ارتباط با برجام مطالبی را بیان كردند و خواهان رعایت انصاف و دقت در اجرای این مساله ملی شدند.

آیت الله حسین وحید خراسانی از مراجع تقلید گفت: دولت تلاش گسترده ای جهت خدمت به مردم انجام داده است، سلام مخصوص مرا به دكتر روحانی رئیس جمهوری برسانید.

این مرجع تقلید با اشاره به خدمات دكتر ظریف در وزارت امور خارجه، گفت: حقا و انصافا باید از تلاش های آقای ظریف در وزارت امور خارجه و دكتر هاشمی در وزارت بهداشت قدرانی كرد و هر دو وزیر با دقت كار كرده و به رفع مشكلات می پردازند.

آیت الله ناصر مكارم شیرازی با اشاره به اینكه عده ای در مورد برجام بی انصافی می كنند، گفت: با وجودی كه رهبر معظم انقلاب با برجام موافقت كردند، برخی كه ادعای پیروی از ایشان را دارند باز در مساله برجام تعبیر به خیانت می كنند.

 وی ادامه داد: در ارتباط با برجام كاری انجام شده، ما نمی گوییم فتح الفتوح بود ولی فراموش نكنیم كه طرف مقابل ما، آدم ناقلایی است، در برجام در مورد مسائل، ذره ذره توافق كردند و ما باید طرف مقابل را هم در نظر بگیریم، آنها دوست ندارند جمهوری اسلامی ایران مقتدر و یكه وتاز منطقه باشد.

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از دیگر مراجع تقلید در موضوع برجام باید بكوشید كه آن چیزی كه خیر برای مسلمانان است ، انجام دهید و ارتباط با دنیا داشته باشید.دراین رابطه باید سوءتفاهم ها برطرف شود و همه برای همدلی و اتحاد در جامعه تلاش داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: