دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - March 01 2021
کد خبر: ۱۴۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل امروز (شنبه) با سفیر سوریه در ایران ملاقات و آخرین وضعیت سیاسی، منطقه‌ای و تحولات میدانی به ویژه در ارتباط با مذاکرات را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
 علی اکبر ولایتی در دیدار با سفیر سوریه با اشاره به مقاومت چندین ساله ملت و دولت سوریه در مقابل گروه های تروریستی و حامیان آنان تصریح کرد: محور مقاومت توانست نشان دهد که مقاومت و ایمان می تواند در برابر همه مشکلات و جریانات افراطی ، تکفیری و تروریستی ایستادگی نماید و بی تردید در این مسیر پیروزی نصیب خواهد شد .

مشاور مقام معظم رهبری افزود: مسلما جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی و استقلال سوریه و حکومت قانونی جناب بشار اسد که با رای مردم انتخاب شده و ادامه دارد حمایت می کند و هیچ طرحی که مخالف منافع ملت سوریه باشد مورد پذیرش نخواهد بود و انتخابات اخیر پارلمانی در شرایط سخت، اقدام مهمی بود که نشانه اقتدار حکومت سوریه و توجه به رای مردم در تعیین سرنوشت خود بوده است و ایران هم با دعوت دولت مشروع و قانونی سوریه و نه اجازه دیگر کشورها در آن کشور حضور دارد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک به علت مخالفت برخی کشورها با دولت قانونی سوریه هم اشاره و تصریح کرد:علت این مخالفت، مشروعیت و جایگاه مردمی آن است و آمریکایی‌ها و برخی کشورهای حامی تروریست ها و جریانات افراطی و تکفیری خواهان روی کار آمدن دولتی دست نشانده در آن کشور هستند که البته محقق نخواهد شد.

عدنان حسن سفیر سوریه در ایران هم ضمن تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه و ارایه گزارشی از مذاکرات و طرح هایی که مورد بحث و تبادل نظر قرار دارد گفت: دولت سوریه علیرغم همه مشکلات و تنگناها از سوی معارضین، تروریست ها و حامیان آنان تلاش خود را برای دستیابی به طرحی که منافع ملت را بعد از گذشت حدود 5 سال مقاومت تامین نماید به کار خواهد بست.

وی ادامه داد: طرح های ارایه شده از سوی تروریست‌ها و گروه های معارض شباهت های جدی و فراوانی با طرح رژیم صهیونیستی دارد و متاسفانه برخی کشورهای عربی که حامی تروریست ها هستند هیچ موضع و بیانیه ای علیه اقدامات رژیم صهیونیستی ندارند اما همه نوع اقدام و موضع گیری را علیه ملت های مسلمان عرب منطقه اعمال می کنند.

سفیر سوریه خطاب به ولایتی تصریح کرد : در جریان مقاومت ملت سوریه حمایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری نقش بسیار مهمی را داشته و از این بابت تشکر دولت و ملت سوریه را اعلام می کنم و اظهارات اخیر جنابعالی هم پیرامون سوریه و منطقه در برهه حساسی بیان شد که تاثیرات جدی و مثبتی را برای منطقه و گفت‌وگوها به دنبال داشته است و پاسخ جدی برای معارضین، تروریست ها و حامیان آنان محسوب شد.

عدنان حسن به مصاحبه اخیر حمد بن جاسم نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر در مصاحبه اخیر خود با فایننشال تایمز اشاره کرد و افزود: وی اعتراف کرده که ایرانی ها بهتر و صبورتر از ما هستند و هوشیارانه گفت‌وگو می کنند و آمریکایی ها مانند گذشته نمی توانند به منطقه بازگردند و می توان این اعتراف را از چنین فرد مطلعی درواقع اعلام فروپاشی طرح عربستان و حامیان آنان در منطقه دانست.
نام:
ایمیل:
* نظر: