يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - April 22 2018
کد خبر: ۲۲۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، نسبت به تبعات تعطیلی ۶۰ هزار مطب پزشکان هشدار داد و گفت: بازنده اصلی مصوبه مجلس، مردم و حوزه سلامت خواهند بود.

دکتر علی رضا زالی در حاشیه کنگره متخصصین پوست، از تصمیم مجلس در مخالفت با فعالیت پزشکان دولتی در بخش خصوصی انتقاد کرد و گفت: این تصمیم می تواند سلامت مردم را به خطر بیاندازدد.

وی افزود: حقوق شهروندی جامعه پزشکی با این مصوبه مخدوش می شود و به نوعی از محرومیت اجتماعی برخوردار می شوند.

زالی با عنوان این مطلب که تلخی این مصوبه موجب نگرانی احاد جامعه پزشکی شده است، ادامه داد: تبعات این مصوبه مجلس گریبانگیر سلامت مردم خواهد شد.

وی با اشاره به وجود ۶۰ هزار مطب پزشکی در کشور، گفت: بخش زیادی از این پزشکان دارای مطب عضو هیئت علمی نیستند و اکثرا در بخش های خیریه، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح خدمت می کنند که در زمان فراغت مطب دارند.

زالی با عنوان این مطلب که دریافتی این قبیل پزشکان کمتر از دو میلیون تومان در ماه است که اگر بخواهند فقط در بخش دولتی کار کنند، افزود: رگ اصلی درآمد این دسته از پزشکان با این مصوبه از دست خواهد رفت.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی همچنین خطر مهاجرت پزشکان از بخش دولتی به خصوصی را گوشزد کرد و گفت: مصوبه مجلس، آینده شغلی ۶۰ هزار پزشک صاحب مطب را تهدید می کند.

وی با انتقاد از این مصوبه که منجر به محرومیت اجتماعی جامعه پزشکی از حقوق شهروندی می شود، ادامه داد: امیدواریم شورای نگهبان به این نگرانی جامعه پزشکی توجه کند. زیرا، تردید ندارم که بازنده اصلی مردم و حوزه سلامت خواهد بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 9 =
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ وهنر
فرهنگ وهنر