جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - May 25 2018
کد خبر: ۲۲۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲
پیکر مطهر آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش در داخل ضریح و در کنار مقبره امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران به خاک سپرده شد و آرام گرفت.
 قرار است، پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از گذر از خیابان های انقلاب و حافظ در بهشت زهرا و در جوار حرم امام خمینی (ره) آرام گیرد.
با پایان یافتن اقامه نماز میت در دانشگاه تهران، تمام درهای این دانشگاه در خیابان های اطراف بازگشایی شد تا مردم بتوانند با حضور در خیابان های مسیر برای آخرین بار با پیکر یار دیرین امام و رهبری وداع کنند.
ازدحام و فشار جمعیت در مقابل در اصلی دانشگاه تهران موجب شد چند نفر روی زمین بیفتند که بلافاصله مردم و نیروهای امدادی و انتظامی به کمک آنها شتافتند.
ازدحام جمعیت در خیابان انقلاب برای تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی به قدری است که این خیابان به طور کامل مسدود شده و نیروهای انتظامی حاضر در محل اجازه ورود مردم از خیابان های فرعی به خیابان انقلاب را نمی دهند.
هم اکنون جمعیت سیاه پوش و عزادار در حالی که پوسترها و عکس های آیت الله هاشمی رفسنجانی را در دست دارند، با زمزمه «یاحسین» و «یازهرا» این مبارز انقلابی که عمری در عرصه های مختلف نظام به مردم خدمت کرد، به سمت منزلگاه ابدی خود همراهی می کنند.
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در حالی که عمامه اش روی تابوت قرار دارد، روی سقف یک کامیون گذاشته شده و هزاران نفر با شعارهای مذهبی و انقلابی در حال تشییع آن هستند.
به دلیل انبوه جمعیت، خودروی حامل پیکر آیت الله با کندی شدید حرکت می کند. 
بسیاری از مردم که در میان آنها زن و مرد و پیر و جوان فراوان هستند، در سوگ از دست دادن این اسوه انقلاب، اشک ماتم می ریزند.

پیکر مطهر آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار امام راحل آرام گرفت
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز با حضور صدها هزار نفر از مردم عزادار ایران اسلامی در دانشگاه تهران تشییع و به سمت مرقد مطهر امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بدرقه شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران نماز را بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی اقامه کردند. 
علاوه بر حضور با سعادت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی مقامات عالی رتبه از جمله رییس جمهوری، رییس قوه قضاییه، دبیر شورای نگهبان، رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی، وزیران دولت یازدهم، معاونان رییس جمهوری و مسوولان لشگری و کشوری حضور یافتند.
همچنین در مراسم تدفین رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر امورخارجه، رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، وزیر اطلاعات و جمعی دیگر از مقامات لشگری و کشوری حضور داشتند.
پیش از تدفین پیکر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، خانواده ایشان با حضور در ضریح مطهر امام راحل برای آخرین بار با یار امام و رهبری خداحافظی کردند.
مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه - ٢٢ دی ماه ٩٥- از ساعت 9:30 تا 12در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار می شود.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: