پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - April 19 2018
کد خبر: ۲۲۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰
در گزارشی که از سوی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت منتشر شده، تاکید شده که با وجود نظارت شبانه روزی ارتش اسراییل (رژیم صهیونیستی) بر سایت های اینترنتی و شبکه های ارتباط جمعی، بازداشت بستگان نزدیک مجریان عملیات ها، مصادره اسلحه و اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در کرانه باختری، مهار و سرکوب عملیات فلسطینیان امری غیر ممکن است.
 پلیس رژیم صهیونیستی به رغم حملات گسترده به قدس و بازداشت شمار زیادی از فلسطینیان، نتوانسته عملیات مقاومت فلسطینیان از جمله عملیات اخیر در قدس اشغالی که به کشته شدن 6 نظامی صهیونیست و زخمی شدن نزدیک به 20 نفر دیگر انجامید، را پیش بینی و خنثی کند.
در این گزارش آمده است که اجرای عملیات زیرگیری با خودرو مشابه عملیات دو روز پیش در قدس، نیازی به پشتیبانی و حمایت گروه های فلسطینی ندارد.
این روزنامه تاکید کرد که نام فادی قنبر مجری عملیات شهادت طلبانه اخیر در قدس اشغالی، نه توسط پلیس و نه سازمان اطلاعات و دیگر مراکز امنیتی رژیم صهیونیستی ثبت نشده بود و وی هیچ سابقه ای نیز نداشته است و همین مساله کار پلیس را برای پیش بینی و خنثی کردن عملیات وی در قدس بسیار سخت تر و پیچیده تر کرد.
در این گزارش تاکید شده که تنها لازمه اجرای چنین عملیاتی، خرید یک کامیون سنگین، طرح ریزی برای عملیات و کمی هوش و ذکاوت است.
ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی در برخی مواقع با جاسوسی از شبکه های ارتباط جمعی به قصد و نیت برخی مجریان عملیات مقاومت از طریق کامنت ها و پیام هایی که رد و بدل می کنند، پی می برد و این بدین معنی است که فادی قنبر در مورد اهداف و نیت خود چیزی در شبکه های اینترنتی ننوشته است و به همین خاطر توانسته با موفقیت عملیات خود را به اجرا بگذارد.
در ادامه این گزارش آمده که برخی فلسطینیان در مورد اهداف خود چیزی در اینترنت نمی نویسند و پی بردن به نیات و اغراض حقیقی این افراد کاری بسیار سخت و دشوار است.
به نوشته یدیعوت آحرونوت، بیشتر مجریان عملیات ضد اسراییلی (صهیونیستی) ساکن محله جبل المکبر در قدس هستند. در این محله که نزدیک به بخش غربی شهر قدس است، حدود 30 هزار فلسطینی سکونت دارند و به راحتی می توانند از بخش شرقی قدس به بخش غربی آن بروند.
فادی قنبر جوان فلسطینی چند روز پیش با کامیون تعداد زیادی از نظامیان رژیم صهیونیستی را به هنگام پیاده شدن از اتوبوس در جبل المکبر در قدس اشغالی زیر گرفت که در نتیجه آن شش نظامی رژیم صهیونیستی کشته و 20 نظامی صهیونیست دیگر نیز زخمی شدند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگ وهنر
فرهنگ وهنر