شنبه ۰۲ تير ۱۳۹۷ - June 23 2018
یک مسئول نظامی اسرائیلی:
کد خبر: ۲۲۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
یک مسئول نظامی اسرائیلی در اظهاراتی کم سابقه گفت که برای جنبش حماس احترام قائل است، اما رهبری اسرائیل تمامی رخدادها در غزه و اقدامات حماس برای جنگ آتی را زیر نظر دارد.
یک مسئول نظامی اسرائیلی از فرماندهی جنوبی ارتش در مصاحبه با پایگاه ایلاف گفت: ما برای حماس و روش فعالیتش در تلاش برای رویارویی احتمالی در آینده احترام قائل هستیم، آنها به صورت سنجیده و حرفه‌ای کار می‌کنند و دقیقا می‌دانند که چه می‌کنند. آنها برنامه کاری شفافی دارند اما ما مراقب فعالیت‌های آنها هستیم و گام‌هایشان را دنبال می‌کنیم و برای هر اقدام فوق العاده آماده می‌شویم.

این مقام اسرائیلی افزود: ما توانایی‌های حماس را نادیده نمی‌گیریم. آنها دست به فعالیت نظامی جدیدی می زنند اما ما می‌دانیم که چگونه با آنها رویارویی کنیم اما اگر بخواهیم با رخدادها در گذشته مقایسه کنیم، من معتقد نیستم که تغییری در رویارویی صورت گرفته باشد.

از سوی دیگر، این مسئول از احتمال هر نوع رویارویی میان دو طرف در حال حاضر را بسیار کم دانست.

اوی گفت، چیزی شبیه به توافق غیرمکتوب میان اسرائیل و حماس در مورد آتش بس وجود دارد و معادله‌ای میان دو طرف است. زمانی که موشک‌هایی به مناطق غیرمسکونی شلیک شود اسرائیل مناطق غیرمسکونی را بمباران می‌کند.

او درباره همکاری مصر-اسرائیل هم گفت: همکاری امنیتی ادامه داری با طرف مصری درخصوص جنگ علیه تروریسم در سیناء وجود دارد. مصر هر اطلاعات و کمکی در زمینه جنگ علیه تروریسم نیاز داشته باشد، اسرائیل در اختیار آن قرار می‌دهد.

وی ماهیت عملیاتی که اسرائیل در آن شرکت دارد را افشا نکرد اما گفت: مصر هر کمکی را که در جنگ علیه تروریسم در سیناء بخواهد به دست می‌آورد. ما کاملا آگاه هستیم که هرکس که به نیروهای مصری در سیناء حمله می‌کند روزی به اسرائیل حمله خواهد کرد به همین دلیل اسرائیل به این منطقه بی توجه نیست.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: