دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - June 18 2018
کد خبر: ۲۲۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵
حیدر منصور هادی سفیر عراق در فدراسیون روسیه با ضایعه خواندن ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی برای جهان اسلام، گفت: کارنامه زندگی آیت الله فقید به عنوان یک سیاستمدار مصلح، دستاوردهای زیادی داشته است.
 منصور هادی پس از امضای دفتر یادبود رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفارت ایران در مسکو که شامگاه سه شنبه انجام داد، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک از افعال ترین چهره ها در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود.
وی افزود: آیت الله فقید آثار بی مانندی در ارکان ایران بر جای گذاشت و به عنوان یک مصلح در سال های متمادی نقش مثبت و بزرگی در امور داخلی و گسترش همکاری های خارجی ایران داشت و ما ضایعه رحلت این شخصیت فرهیخته را که قطعا خسارت بزرگی برای جمهوری اسلامی و جهان است به ملت و دولت ایران تسلیت می گوئیم.
دیروز افزون بر تسلیت گویی حضوری سفیر عراق، نماینده ویژه وزارت خارجه روسیه، سفیران بوسنی هرزه گوین، قبرس، عراق، افغانستان، زیمباوه، بورکینافاسو، تشکیلات خودگردان فلسطین و نفر دوم سفارت آلمان در دیدار با سنایی سفیر ایران اعلام تسلیت کردند.
همچنین نمایندگان سفارتخانه های ایتالیا، لتونی، کوبا، آلبانی و لیتوانی، شماری از شخصیت های روسی علاقه مند به فرهنگ و تمدن ایرانی و کارشناسان سیاسی آشنا به امور ایران با حضور در ساختمان سفارت جمهوری اسلامی درگذشت آیت الله هاشمی را تسلیت گفتند.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: