جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - December 03 2021
کد خبر: ۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۱
عربستان در حال دستیابی به سلاح هسته ای، هیچ خطری برای اسرائیل نخواهد داشت؟ آیا می توان گفت که سلاح هسته ای عربستان از انرژی هسته ای ایران نیز خطرناک تر است؟ فراموش نکنیم که عربستان کشوری است که بن لادن در آن تربیت شده است.
 نویسنده در این نوشتار به تحلیل برنامه ی هسته ای ایران وتلاش های عربستان سعودی برای دستیابی به توان هسته ای از طریق کشورهایی همچون پاکستان می پردازد.
به گزارش گروه ترجمه پایگاه خبری امید هسته ای، وی چنین می نویسد: " به گزارش شبکه ی بی بی سی، عربستان سعودی با پاکستان بر سر انتقال کلاهک هسته ای به عربستان سعودی در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته ای به توافق رسیده است.
 "عاموس یادلین" رئیس بخش اطلاعات نظامی سابق اسرائیل اظهار داشت: سعودی ها به پاکستان رفته و به دنبال دستیابی به توان هسته ای می باشند".
وی در ادامه تصریح می کند ایران نباید به سلاح هسته ای مجهز شود ومی افزاید:"آیا می توان مطمئن بود که عربستان سعودی در حال دستیابی به سلاح هسته ای، هیچ خطری برای اسرائیل نخواهد داشت؟ آیا می توان گفت که سلاح هسته ای عربستان (در صورت دستیابی به این سلاح ویرانگر ) از انرژی هسته ای ایران نیز خطرناک تر است؟ فراموش نکنیم که عربستان سعودی کشوری است که بن لادن در آن تربیت شده است".
نگارنده در پایان این مقاله با اشاره به برنامه ی هسته ای ایران واینکه مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها بر صلح آمیز بودن آن تأکید نموده اند، می نویسد:"حال که قدرت های بزرگ خود را متعهد می دانند مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شوند و ایران خود را در برابر کشورهای جهان ملزم دانسته است که به سمت سلاح هسته ای حرکت نکند، آیا بهتر نیست که ایران را به حال خود رها کنیم تا سخنان صلح آمیز بگوید واسرائیل از ترور شخصیت های ایرانی که چهره های نظامی نیستند ( همچون معاون وزیر صنعت ایران) خودداری کند؟".

منبع:روزنامه ی هآرتص( به نقل از نشریه ی الأیام 02/05/2014)

نام:
ایمیل:
* نظر: