سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - June 02 2020
کد خبر: ۲۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۳
وزیر نفت با طرح این سوال که، با تحریم های ناعادلانه به جامعه بشری چه کسی آسیب می بیند گفت: اعمال این تحرم ها موجب مصرف برخی منابع ناآلاینده شده که تنها جامعه بشری از آن آسیب می بیند.
بیژن نامدار زنگنه روز سه شنبه در دهمین همایش بین المللی انرژی افزود: یک نمونه اعمال تحریم ها، تاخیر در اجرای پروژه های نفت و گاز ایران در پارس جنوبی است.

وی ادامه داد: این تاخیرها تنها در سال 2013 موجب شد تا به ناچار در نیروگاه های کشور به جای سوخت پاک گاز طبیعی 27 میلیارد لیتر سوخت آلاینده همچون نفت کوره مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر نفت اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به مسائل زیست محیطی توجه ویژه ای دارد و آن را یکی از برنامه های خود قرار داده است، به طوری که در سال جاری در تبصره بودجه سال جاری، 60 میلیارد دلار برای طرح های بهینه سازی مصرف انرژی اختصاص داده شده است.

زنگنه گفت: بر این باوریم که مدیریت کارآمد انرژی و مشارکت در تامین انرژی جهان از ارکان توسعه پایدار کشور است و این دو مفهوم همزمان با توسعه کشور در بلند مدت همگرایی دارد.

وزیر نفت خاطر نشان کرد: در شرایط موجود پیشرفت فناوری های نوین و بهره برداری از منابع غیرمتعارف به توسعه آن کمک کرده و بخشی از نگرانی امنیت انرژی در مناطق جهان را کمرنگ کرده است و ایران از این موضوع استقبال می کند، اما پیش بینی بلند مدت نشان می دهد نفت و گاز متعارف از جایگاه ویژه ای برای تامین نیاز جهان برخوردار است.

وی گفت: هنوز تلاش های جهانی برای حفظ محیط زیست و روند تخریب را متوقف نکرده است و سیاست کشورها با میزان آلایندگی آنها متناسب نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر: