دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - September 21 2020
کد خبر: ۲۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۷
وزیر نفت با تشریح عرضه اولین بسته پیش فروش فرآورده‌های نفتی به ارزش 100 میلیون دلار از راه‌اندازی بازار پیش فروش فرآورده نفتی در کشور خبر داد و با تاکید بر اینکه محدودیتی برای خارجی‌ها برای پیش خرید فرآورده نفتی وجود ندارد، اعلام کرد: خریداران با 25 تا 35 میلیون تومان می‌توانند در این بازار محصول نفتی خریداری کنند.
بیژن زنگنه درباره مهمترین راهکارهای تامین منابع مالی طرح های اولویت دار توسعه میادین مشترک نفت و گاز به ویژه فازهای پارس جنوبی، گفت: هم اکنون طرح توسعه فازهای پارس جنوبی نسبت به توسعه میادین نفت کارون از اولویت بالاتری برخوردار است.

وزیر نفت با بیان اینکه با تولید یک متر مکعب گاز بیشتر از مصرف یک لیتر گازوئیل و یا نفت کوره در صنایع و یا نیروگاه ها جلوگیری می شود، تصریح کرد: بر این اساس سیاست فعلی وزارت نفت، گاز محور بوده تا با افزایش تولید ظرفیت گاز علاوه بر دستاورهای زیست محیطی و کاهش آلایندگی ها امکان صادرات فرآروده‌های نفتی مازاد و کسب درآمد بیشتر فراهم شود.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید از عرضه اولین بسته فروش فرآورده‌های نفتی به ارزش تقریبی 100 میلیون دلار تا یک ماه آینده در بورس خبر داد و افزود: راهکار تامین بخشی از منابع پارس جنوبی پیش فروش بسته های فرآورده های نفتی از طریق انجام معاملات سلف نفتی و با استفاده از ساز و کار بورس است.

این مقام مسئول با اشاره به این موضوع که خریداران و علاقه مندان به خرید بسته های پیش فروش فرآورده‌های نفتی می توانند با سرمایه اولیه 25 تا 35 میلیون تومانی وارد بازار خرید فرآورده های نفتی شوند، تاکید کرد: با اجرای پیش فروش فرآورده های نفتی علاوه بر کسب منابع اولیه برای توسعه فازهای پارس جنوبی حاشیه سود مناسبی هم عاید خریداران می شود.

زنگنه با اعلام اینکه هیچ گونه محدودیتی برای خارجی ها برای پیش خرید فرآورده های نفتی وجود ندارد خاطر نشان کرد: پیش فروش فرآورده های نفتی در بورس با ضمانت وزارت نفت انجام خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: