جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - January 15 2021
کد خبر: ۲۹۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۳
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: دشمنان راهی جز تعامل با جمهوری اسلامی ایران ندارند.
علی اکبر صالحی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بوشهر در جمع نمازگزاران بوشهر اظهار داشت: وجود نیروگاه اتمی دربوشهر و سوابق صنعتی استان بوشهر باعث شده تا این استان به عنوان نماد صنعتی و فناوری هسته‌ای کشور شناخته شود.

وی به کارنامه درخشان استان بوشهر در دشمن‌ستیزی و مبارزه با استعمار، استکبار، ظلم و استبداد در طول تاریخ اشاره کرد و ادامه داد: این استان به عنوان نماد استقامت و مقاومت شناخته می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به تاسیس نخستین پایگاه دریایی در بوشهر در دوره نادری اذعان داشت: بوشهر از زمان عیلامیان تاکنون در تاریخ جایگاه ویژه‌ای داشته است و شناخته شده بوده است.

وی استان بوشهر را افتخاری برای کشور دانست و تصریح کرد: تلاش مي‌کنیم تا شاهد توسعه پایدار استان بوشهر همگام با پیشرفت طرح های صنعتی مختلف در این استان باشیم.

ساخت دو نیروگاه هسته‌ای جدید در بوشهر

معاون رئیس جمهور از تلاش‌های صورت گرفته برای ساخت دو نیروگاه هسته‌ای جدید در بوشهر اضافه کرد: قرارداد ساخت این نیروگاه تا دو ماه آینده امضا خواهد شد و شاهد توسعه فعالیت‌های هسته‌ای در این استان خواهیم بود.

وی به رشد کشور درعرصه‌های مختلف علمی اشاره کرد و ادامه داد: دانشمندان و متخصصان کشورمان به فناوری لازم در عرصه دانش هسته‌ای دست یافته‌اند و شاهد تحول در این عرصه هستیم.

صالحی با تاکید بر اینکه دشمن هیچ راهی جز تعامل با جمهوری اسلامی ندارد، تصریح کرد: دشمنان همواره در تلاش برای محدود کردن جمهوری اسلامی ایران هستند ولی با درایت، مدیریت و هوشمندی مسئولان در این عرصه به موفقیت‌های خوبی رسیده‌ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای توسعه و پیشرفت کشور در آینده نزدیک، بیان داشت: در سه سال آینده شاهد اقداماتی بسیار مهم در عرصه فناوری هسته‌ای و حوزه‌های کشاورزی، سلامت و پزشکی خواهیم بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: