سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - January 19 2021
سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه:
کد خبر: ۳۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۱
خطیب نماز جمعه این هفته تهران ایجاد آرامش روحی و روانی از سوی دولت،‌ کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز،‌ موضع خوب در برابر صهیونیسم و آمریکا همچنین طرح سلامت را از گام های خوب، ارزشمند و ستودنی دولت یازدهم دانست.
 
سید احمد خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن هفته حج اظهار کرد: حجاج بیت الحرام بدانند که معمولا در عمر یک بار توفیق به حج رفتن پیدا می‌شود بنابراین به مناسک حج‌شان بها دهند ضمن اینکه سعی کنند از این فرصت طلایی بهترین استفاده را داشته باشند.

گزیده‌ای از اظهارات احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران را در ادامه می‌خوانیم:

 اینکه خانم‌ها در موسم حج در بازار با فروشندگان چانه بزنند، وهن شیعه است

    عزیزانی که از ایران برای انجام مراسم حج می روند نماینده یک ملت با بصیرت هستند بنابراین زینت ایران اسلامی و تشییع باشند و در شرایطی که دشمنان بر طبل تفرقه می‌کوبند، فتاوای مراجع به خصوص در جهت حاضر شدن به موقع بر سر نماز را بشنوند.

    من نمی گویم که حجاج سوغات نخرند اما حیف است فرصت ملکوتی که یک بار نصیب می‌شود در بازارها بگذرد به خصوص اینکه خانم‌ها بخواهند در بازارها با فروشندگان حرف بزنند و چانه بزنند خوب نیست و این وهن شیعه است.

    مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیأت دولت سخنرانی بسیار جامعی در این دیدار داشتند که من اسمش را منشور دولتمردان دولت یازدهم می گذارم. ایشان منصفانه تحلیل و خدمات دولت محترم را بازگو کردند.

 ایجاد آرامش، گام ستودنی دولت یازدهم است

    ایجاد آرامش روحی و روانی از سوی دولت،‌ کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز،‌ موضع خوب در برابر صهیونیسم و آمریکا همچنین طرح سلامت را از جمله موارد مدنظر مقام معظم رهبری است. همه اینها گام های خوب، ارزشمند و ستودنی بوده است.

    ضرورت وجود سعه صدر در برابر انتقادات در بین دولتمردان که در فرمایشات مقام معظم رهبری بر آن تأکید شده بود حائز اهمیت است. البته ایشان به منتقدان گفتند که سخنان‌تان منصفانه باشد و لحن‌تان،‌ لحن نیش زدن و خراب کردن نباشد.

    بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری آقایان وزرا همانگونه که در جلسه رای اعتماد به فاصله‌گیری از فتنه گران تأکید کردند همچنان به آن پایبند باشند. حال با این مسئله حجت کاملا تمام است و راز تأکید آقا این است که مسئله فتنه یک دعوای شخصی نبود بلکه چالش با اصل نظام اسلامی بوده است اگرچه راه برای توبه باز است اما تا وقتی که لجاجت و اصرار می‌کنند خط همین است که پست های کلیدی نظام در هیچ کجا نباید جای فتنه و فتنه‌گران باشد.

اگر ساختارهای نظارتی ما درست شود 3G که هیچ، 10G در اختیار مردم قرار دهید

    کار فرهنگی فقط وظیفه دولت نیست همه مسئول‌اند. اما درباره آن مقدار که مربوط به دولت می‌شود تقاضای ما این است که فضای پاک اینترنتی را در اختیار مردم عزیز و جوانانمان بگذاریم. ما اصلاً‌ با فضای مجازی مخالف نیستیم و چنین مخالفتی معقول نیست اما این هم معقول نیست که در جایی که ساختارهای نظارتی هنوز کامل نشده است بیاییم فضای اینترنتی را آزادِ آزاد در اختیار همه بگذاریم. حتی در آمریکا هرگز اجازه نمی دهند که یک ارزشی ما در فضای اینترنتی‌شان ورود پیدا کند.

     چطور آنها در باطن شان اگر فضا را می بندند چنین رویکردی مخالفت با دموکراسی و آزادی محسوب نمی شود اما وقتی ما می گوییم گفته می‌شود که ساختارهای نظارتی درست نشده. اخلاق و دین جوانان ما در خطر قرار ندهید. اگر به فضل خدا دستگاه های نظارتی درست شد،‌ 3G که هیچ، 10G در اختیار مردم قرار دهید.

    شنیدید که آمریکاها کاملا در این عرصه عهدشکنی کردند. آمریکا کاملا غیرقابل اعتماد است و خوب بداند که در این مذاکرات با چندنفر دیپلمات که به نمایندگی ایران سخن می گوید طرف نیستند بلکه با یک ملت شجاع مواجه است که اگر بخواهند عهدشکنی کنند وبه این عهدشکنی ادامه دهند تو دهنی محکمی خواهند زد.

    شکستن محاصره آمرلی به مثابه فتح المبین جنگ ماست و من به مردم عراق می گویم که تا از بین رفتن آخرین نفر از داعشی ها این وحشی ها را دنبال کنید و آنها را از بین ببرید.

    ما بسیار خوشحالیم که نهادهای حکومتی عراق بر اساس قانون اساسی در حال شکل‌گیری است و آرزوی عراق امن،‌ آباد و سربلند را داریم و باید بگوییم که راز وحدت مردم و گروه های عراق همراهی و اطاعت از مرجعیت عراق است.

    سازمان ملل سازمان حقیری از سازمان آمریکا است که به جای اینکه از مردم حمایت کند، حمایت از ستم‌گرانی دارند که در حق ملت ستم می‌کنند.

مرگ بر آمریکا مثل نماز واجب است

    به تعبیر خود کلینتون داعش ساخته و پرداخته آمریکایی‌هاست. آمریکا داعش را ساخته و هر از چندگاهی برای رد گم کردن می گوید داعش را زدیم. ما که می فهمیم اینها بازی است. حال به برخی کشورهای منطقه، برخی دولتهای همسایه و برخی دولت هایی که اینها را تغذیه می‌کنند خواهیم گفت که آتشی که شما روشن کردید به چشم خودتان می رود و دیری نخواهد پایید که دیگر فریادتان اثری نخواهد داشت.

     داعش به دست بسیجی ها و دولتمردان عراق و بسیجی های جهان اسلام از بین خواهد رفت و محو خواهد شد.

    گروه ها در ادبیات نقد و نقد یکدیگر حرمت ها حفظ کنند و بدانند اگر دعواها پایان نداشته باشند به بگو مگو تبدیل خواهد شد. ضمن اینکه باید فصل الخطاب را پذیرفت و در این راستا تمام گروه های داخل نظام ولایت فقیه را پذیرفته‌اند بنابراین تمکین به حرف و رهنمود و دستور ولی فقیه باعث می‌شود تواصی بالمرحمه شکل بگیرد.

    برخی می گویند تا کی باید مرگ بر آمریکا بگوییم،‌ خسته شدیم. حال دوستان این افراد باید به اینها بگویند تا کی ندارد. مگر ما تاکنون گفته ایم که تا کی نماز بخوانید و تا کی روزه بگیرد. جهاد هم مثل نماز وروزه واجب است.
نام:
ایمیل:
* نظر: