شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - May 30 2020
کد خبر: ۳۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۳
وزیر نفت با بیان اینکه از رانت و رانت‌دهی به شدت متنفرم، گفت: درست نیست افراد به چیزی که حقشان نیست از طریق نفت دست پیدا کنند.
 
بیژن زنگنه در ششمین جشنواره روابط عمومی‌های صنعت نفت به فراخوان طرح فراگیر سیراف اشاره و اظهار کرد: همه باید بتوانند در طرحها شرکت کنند و بر اساس صلاحیت انتخاب شوند.
 
وی همچنین بر رعایت انضباط و نظم تاکید کرد و گفت: انضباط مالی و اداری در سازمانها بسیار اهمیت دارد.
 
زنگنه با بیان این که به بهانه وجود شرایط سخت نمی توان مقررات را نادیده گرفت و آن را دور زد، گفت: دور زدن مقررات زمینه را برای فساد مهیا و راه را برای مفسدان باز می کند.
 
او ادامه داد: برداشتن مقررات همانند برداشتن ستونهای یک بناست که باعث می‌شود تمام ساختمان بر سر ساکنان آن آوار شود.
 
نوک حمله تحریمها به سمت صنعت نفت
وزیرنفت همچنین با اشاره به این که نوک حمله تحریم‌ها به سمت صنعت نفت است، گفت: کشورهای غربی و آمریکا خواسته‌اند با تحریم صنعت نفت کشور را دچار مشکل کنند اما همچنان به سمت هدفهایمان پیش می رویم.
 
وی افزود: صنعت نفت تا حدودی توانسته است از شرایط تحریم فاصله بگیرد و روز به روز در جهت اهداف این صنعت کارهایش را پیش ببرد.
 
زنگنه با یادآوری این که به نخستین وعده به نمایندگان مجلس در مورد سپردن اداره نفت به نفتی‌ها عمل کرده‌ام افزود: هم اکنون تنش و بی ثباتی از صنعت نفت رخت بربسته و مدیران و کارکنان نفت در محیط با تدبیر و امیدوارانه به جلو حرکت می کنند.
 
وی اقتصاد مقاومتی را راهبرد اساسی برای کشور و مجموعه صنعت نفت دانست و گفت: وزارت نفت پیگیر راهبردهای اقتصاد مقاومتی و رسیدن به اهداف آن است.
 
زنگنه افزود: خروج غیرتورمی از رکود نیز در راستای اقتصاد مقاومتی است که در این زمینه نفت نقش پیشران و محرک دارد.
 
اتمام گازرسانی به شهرها و روستاها تا سه سال آینده
وی ادامه داد: وزارت نفت علاوه بر طرحهای مهمی از جمله توسعه پارس جنوبی، توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها را تا سه سال آینده در دستور کار قرار داده است.
 
وزیر نفت افزود: با گازرسانی به شهرها و روستاها، اشتغالزایی ایجاد می‌شود و در خروج از رکود به دولت کمک می کند.
 
وی با بیان این که با گازرسانی به این شهرها و روستاها ٩ هزار میلیارد تومان کار در کشور ایجاد می شود، تاکید کرد: اعتبارهایی که در این حوزه هزینه می‌شود با صرفه جویی در مصرف فراورده قابل برگشت است.
 
به گفته وزیر نفت، سیاستهای اقتصاد مقاومتی و بسته خروج از رکود از مهمترین برنامه دولت یازدهم است و با تحقق آنها بیکاری که از مهمترین مطالبات مردم است کاهش می یابد.
 
زنگنه با بیان این که باید تلاش کنیم که روحیه آسیب دیده کارکنان صنعت نفت را بازسازی کنیم، گفت: باید فضای تدبیر را در صنعت نفت حاکم کنیم و از شان و منزلت کارکنان صنعت نفت دفاع کنیم.
 
30 متقاضی در طرح سیراف صاحب صلاحیت شدند
وزیر نفت در این همایش درباره طرح فراگیر پالایشی سیراف گفت: برندگان این پروژه که فراخوان عمومی آن از سه ماه پیش آغاز شد، این ماه مشخص می شود.
 
زنگنه با بیان این که از بین حدود ٦٠ شرکت کننده ٣٠ متقاضی صاحب صلاحیت شناخته شده‌اند، افزود: این تعداد در حال بررسی نهایی هستند و تا پایان این ماه هشت متقاضی بعنوان سرمایه گذار این طرح معرفی خواهند شد.
 
شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح از مهمترین وظایف روابط عمومی‌ها
وی در بخش دیگری از سخنانش به وظایف روابط عمومیهای یک سازمان اشاره و تاکید کرد: اطلاع رسانی دقیق، بدون اغراق و بزرگ نمایی از مهمترین وظایف یک روابط عمومی موفق است.
 
زنگنه گفت: آن چنان راست بگویید که بتوانید از گفته‌های خود دفاع کنید زیرا شفاف سازی نیز به همین میزان اهمیت دارد.
 
وزیر نفت افزود: دستگاهی که پنهانکاری داشته باشد احتمال فساد در آن زیاد است.
 
تعامل سازنده با رسانه‌ها
وزیر نفت با اشاره به این که تملق و توهم باید از روابط عمومیها برداشته و اشکالات با صراحت بیان شود، افزود: روابط عمومی موفق آن نیست که پول زیاد خرج کند بلکه باید در تعامل خوبی با خبرگزاریها، روزنامه ها و صدا و سیما باشد.
 
وی با بیان این که دادن رپرتاژ مناسب نیست و دادن اینگونه گزارشها برای دستگاههایی است که به بن بست رسیده‌اند، تصریح کرد: روابط عمومیها باید سعی کنند اعتماد مردم را در مناطق عملیاتی جلب و ارتباط خوبی با آنها برقرار کنند.
 
به گفته زنگنه، رضایت شغلی، تلطیف محیط کار و فراهم کردن فضای مناسب برای کسانی که در محیط سخت، کار می کنند از وظایف روابط عمومیها است.
 
وزیر نفت با بیان این که در یکسال گذشته فضای کار تغییر کرده و امید در صنعت نفت زنده شده است، افزود: باید این فضای امید پایدار باشد و خرد جمعی در صنعت نفت لحاظ شود زیرا همه ما آدمهای متوسطی هستیم و نیازی به قهرمان نداریم و باید با همکاری هم کارها را به خوبی جلو ببریم.
 
روابط عمومی تخصصی شود
بیژن زنگنه در ادامه با اشاره به این که آموزش حرفه‌ای باید در سطح روابط عمومی داده شود، گفت: آموزش در سطح روابط عمومیها نباید نظری باشد بلکه باید تخصصی و حرفه ای پیگیری شود.
 
وی با بیان این که تعامل روابط عمومیهای صنعت نفت در حال حاضر با کل کشور است، اظهار کرد: ظرف سه سال آینده ٩٧ درصد جمعیت ایران از نعمت گاز بهره مند خواهند شد و این یعنی این که شرکت ملی گاز با ٩٧ درصد مردم ایران باید تعامل و ارتباط مناسبی برقرار کند.
 
به گفته وزیر نفت، نحوه تعامل وزارت نفت با مردم باید همانند اداره گذرنامه، شماره گذاری و نظام وظیفه بر طبق اصول، قاعده و نظم و ترتیب باشد و همه چیز منظم و مرتب باشد.
 
وزیر نفت با تاکید بر تخصصی بودن روابط عمومیهای صنعت نفت گفت: رئیس روابط عمومی باید دارای تخصص باشد و اینگونه نباشد که یک فرد غیر متخصص رئیس یک روابط عمومی باشد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: