دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - June 18 2018
کد خبر: ۳۰۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳
دولت کنونی امریکا نیز به جای کمک به صلح و آرامش در منطقه، می‌کوشد با حمایت از رژیم ارتجاعی عربستان منطقه را بیش از پیش بی‌ثبات کند و آن را حتی به کشورهای باثبات از جمله ایران گسترش دهد. اظهارات وزیر امور خارجه ترامپ در خصوص کشورمان مبنی بر این که: "سیاست ما در قبال ایران این است که هژمونی و برتری آن را عقب رانده و توانایی آنها در تولید سلاح هسته ای را مهار کنیم و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که منجر به انتقال مسالمت‌آمیز حکومت شود. و البته همان‌طور که می‌دانیم، آن عناصر حضور دارند.
همگان از این واقعیت تلخ آگاهند که شرایط کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا نه تنها نسبت به سایر مناطق جهان در وضعیت خطیرتری قرار دارد، بلکه در تاریخ این منطقه نیز چنین بحران بزرگی مشاهده نشده است. اگرچه بخش مهمی از این بحران ریشه داخلی دارد و ناشی از ضعف ونبود حکومت‌های مردمسالار و آزاد در منطقه است ولی یکی از علل مهم و تشدید کننده بحران، دخالت‌های بیگانگان بویژه دولت امریکا در منطقه است. واشنگتن برخلاف ادعای دفاع از حقوق بشر، صرفاً براساس منافع خود از ارتجاعی‌ترین کشورهای منطقه حمایت می کند بگونه ای که می توان گفت ریشه‌های افراط‌گرایی در منطقه و جهان به نحوی متأثر از عملکرد آنان است.
 
دولت کنونی امریکا نیز به جای کمک به صلح و آرامش در منطقه، می‌کوشد با حمایت از رژیم ارتجاعی عربستان منطقه را بیش از پیش بی‌ثبات کند و آن را حتی به کشورهای باثبات از جمله ایران گسترش دهد. اظهارات وزیر امور خارجه ترامپ در خصوص کشورمان مبنی بر این که: "سیاست ما در قبال ایران این است که هژمونی و برتری آن را عقب رانده و توانایی آنها در تولید سلاح هسته ای را مهار کنیم  و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که منجر به انتقال مسالمت‌آمیز حکومت شود. و البته همان‌طور که می‌دانیم، آن عناصر حضور دارند." سخنانی تحریک‌آمیز و خلاف قواعد حقوقی و بین‌المللی است و نتیجه‌ای جز گسترش بی‌ثباتی بیشتر در منطقه و در نتیجه توسعه جنگ و تروریسم ندارد.

این اظهارات در شرایطی بیان می شود که اکثریت قاطع مردم ایران پای صندوق‌های رأی حرف‌ خود را می زنند و در همان حال کاخ سفید برای غارت درآمدهای نفتی منطقه از کشورهایی حمایت می‌کند که کاملا استبدادی اداره می شوند.

بر این اساس ما امضاکنندگان زیر اظهارات وزیر خارجه ایالات متحده را به شدت محکوم می‌کنیم و از تمام کنشگران سیاسی و روشنفکران ایرانی و جهانی می‌خواهیم که با محکوم کردم چنین اظهاراتی اجازه ندهند که بیش از این بر زخم‌های منطقه نمک پاشیده شود که در جهان جهانی شده کنونی بحران به منطقه محدود نخواهد شد و دود آن به چشم همه از جمله مردم امریکا خواهد رفت.

محمد علي اكبري، قاسم امام زاديي، آ رمان امیری، محمد افخمی، بهمن احمدی امویی، ژیلا بنی یعقوب، علی پایا، حسین پایا،علی تاجرنیا، سید مصطفی تاجزاده، حمیدرضا جلایی پور، جلال جلالی زاده، سعید حجاریان، سيد محمود حسيني، مهرداد حجتي، بهزاد حق پناه، محمد رضا خاتمی، هادی خانیکی، حسين درويش، خسرو دلیرثانی، حسن رفیعی، علي رضايي، عبدالله رمضان زاده،  محسن رناني، محمد راسخ، محمد ستاری‌فر، بهروز شاهرخ نيا، مريم شربتدار قدس، حسین شریف زاده، تقی شامخی، ملیحه شیانی، مهرداد شيخاني، محمد صادق، کیوان صمیمی، ريحانه طباطبائي، محسن صفایی فراهانی، عباس عبدي، فیض الله عرب سرخی،ساجده عرب سرخي، علیرضا علوی‌تبار، اميرمسعود عرب، محمد جواد غلامرضا كاشي، حسین کاشفی، رضا كفاش تهراني، محمد كيانوش راد، ساجده كيانوش راد، محسن گودرزی، فاطمه گوارایی، الهه مجردی، فخرالسادات محتشمی پور، آذر منصوری، میرطاهر موسوی، محسن میردامادی، عبدالله مومنی، مرتضی مبلغ، حجت‌الله میرزایی، سعید مدنی، عبدالله ناصری، محمد نعیمی پور، حسين نعيمي پور، حسین نورانی نژاد، كامبيز نوروزي، امیرعلی نصراله زاده، حسين واله، عبدالرسول وصال، بهاره هدایت، حسين هوشمند، ناصر هاشمی


نام:
ایمیل:
* نظر: