دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - April 23 2018
کد خبر: ۳۰۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
سفیر روسیه در امارات اعلام کرد که مسکو آمادگی دارد تا واحدهای تولید انرژی هسته‌ای جدیدی را در امارات بسازد.
الکساندر افیموف، سفیر روسیه در امارات گفت: ما آمادگی داریم تا پیشنهاد ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای و تامین تجهیزات مدرن برای بازفرآوری سوخت و نگهداری پسماند هسته‌ای در اختیار امارات قرار دهیم. من این مساله را با محمد الحمادی، رئیس شرکت انرژی هسته‌ای امارات (Enec) بررسی کرده‌ام.

او افزود: ما آماده‌ایم تا نیروگاه‌های هسته‌ای جدیدی را در امارات بسازیم و حوزه‌های متعدد دیگری وجود دارد که در آن تجربه کافی را داریم.

سفیر روسیه در امارات گفت: مقامات امارات بسیار هوشمندانه عمل کرده‌اند چراکه با وجود در اختیار داشتن منابع نفت و گاز ضرورت مهم انرژی هسته‌ای را درک می‌کنند، به این دلیل که انرژی هسته‌ای یک انرژی کاملا پاک است.

نخستین نیرگاه هسته‌ای جهان در دهه‌ی 1950 در شهر آبیتسک واقع در 110 کیلومتری مسکو ساخته شد.

هم‌اکنون روسیه دارای 53 راکتور فعال است.

روسیه و امارات در سال 2012 یک توافق‌نامه 15 ساله را به امضا رساندند که بنا بر آن روسیه موظف شد اورانیوم موردنظر برای سوخت نیروگاه هسته‌ای "براکه" امارات را تامین کند.

نیروگاه هسته‌ای "براکه" امارات هم‌اکنون توسط یک شرکت کره‌ای در حال ساخت است وکار راکتور آن به پایان رسیده است. این نیروگاه دارای 4 راکتور APR-1400 با ظرفیت تولید 1400 مگاوات برق خواهد بود و قرار است تا سال 2020 ساخت آن به پایان برسد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: