سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - June 19 2018
کد خبر: ۳۰۸۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
نخست‌وزیر پیشین قطر به رئیس‌جمهوری آمریکا اطمینان داد که دوحه همچنان متحد ایالات متحده است.
حمد بن جاسم آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه پیشین قطر در مصاحبه‌ای با برنامه فرید زکریا در سی‌ان‌ان اظهاراتی را درباره بحران این کشورش مطرح کرد. زکریا با بیان اینکه این مقام شخصا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را می‌شناسد، از او پرسید که پیامش به ترامپ چیست.

نخست‌وزیر پیشین قطر پاسخ داد: بله من او را شخصا می‌شناسم. پیام من این است آقای رئیس‌جمهور شما به اندازه کافی شجاع هستید که به این مساله و سایر مسائل رسیدگی کنید. من معتقدم که قطر یک متحد بوده و همچنان متحد ایالات متحده آمریکا باقی می‌ماند و تمام کشورهای دیگر عضو شورای همکاری هم متحد شما هستند و من تمایل دارم و تاکید می‌کنم که به این مساله از دیدگاه استراتژیک نگاه شود و یک راه منصفانه و یک رویکرد منصفانه در نظر گرفته شود تا مشخص شود که آیا اشتباهاتی صورت گرفته و یا اینکه تمام اینها ساختگی هستند تا ببینند ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم، چرا که برخی هستند که می‌خواهند بدون مشورت با ما سیاست دیگری را در پیش بگیرند.

او در پاسخ به اینکه آیا دوباره منظورش عربستان است، گفت: من منظورم تمام کشورهای عربی و خصوصا عربستان است. آنها باید به قطر به چشم برادر کوچک خودشان و کشوری کوچک اما با یک تمامیت ارضی مشابه نگاه کنند. گمان می‌کنم هرچه رخ می‌دهد، اثری در تمامیت ما دارد که آن هم به رویکرد و برخورد رسانه‌ها بستگی دارد و ما قبلا در چنین شرایط توهین‌آمیزی نبودیم که این از نظر من زخم بر جای می‌گذارد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: