سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - June 19 2018
کد خبر: ۳۰۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
مقام‌های ارشد حزب محافظه‌کار انگلیس به ترزا می هشدار دادند اگر به دنبال یک بریگزیت سهل‌گیرانه باشد، ممکن است با تلاش برای سرنگونی مواجه شود.
قانونگذاران محافظه‌کار مخالف اتحادیه اروپا در پارلمان انگلیس به روزنامه دیلی تلگراف گفتند آماده به چالش کشیدن رهبری ترزا می در صورت انحراف او از طرح اولیه‌اش برای بریگزیت هستند.

این تهدید بعد از یک هفته دشوار برای نخست وزیر انگلیس مطرح شده که در جریان آن او از بابت حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

قانونگذاران حزب محافظه‌کاران انگلیس از جمله وزرای کابینه دولت اخیرا بحث‌هایی را درباره اینکه ترزا می نمی‌تواند آنها را تا انتخابات بعدی رهبری کند و زمان احتمالی کناره‌گیری او مطرح کردند.

این قانونگذاران هشدار دادند هرگونه تلاش برای حفظ بریتانیا در اتحادیه گمرکات و بازار واحد یا هرگونه دادن گریزگاه به دادگاه عدالت اروپا به منظور حفظ نظارت بر انگلیس باعث "کودتای یک شبه" علیه ترزا می خواهد شد.

یکی از وزرای سابق بانفوذ انگلیس گفت: اگر ما بفهمیم که او از طرح‌هایش عقب‌نشینی کرده دچار مشکل حاد خواهد شد.

وی افزود: او دیگر یک چهره ایجاد کننده وحدت نیست و حزب پارلمانی را به دلایل روشن آزار داده است؛ بنابراین فکر می‌کنم که هیچ حسن نیتی درقبال او وجود ندارد.

قانونگذاران محافظه‌کار گفته‌اند، ما می‌خواهیم کاندیدایی را به عنوان یک کاندیدای انحرافی برای مخالفت با ترزا می مطرح کنیم و این مشابه قضیه آنتونی مه‌یر در سال ۱۹۸۹ و چالش او علیه مارگارت تاچر خواهد شد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: