سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - June 19 2018
کد خبر: ۳۰۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
اجساد 7 خدمه ناوشکن یو اس اس فیتز جرالد آمریکا که روز گذشته در جنوب غرب یوکوسوکا در ساحل شرقی ژاپن با یک کشتی تجاری با پرچم فیلیپین برخورد کرد، صبح امروز یکشنبه، پیدا شدند.
 فرمانده ناوگان هفتم دریایی آمریکا به رسانه های محلی ژاپن گفت: امدادگران به بخشی از ناو جنگی امریکا که بر اثر برخورد دچار آسیب شده بود دست یافته اند.
او گفت که تمام این اجساد روی عرشه کشتی جایی که بعد از برخورد با کشتی فیلیپینی دچار اب گرفتگی شده بود پیدا شدند.
فرمانده ناوگان هفتم دریایی آمریکا با بیان اینکه اجساد 7 خدمه به سردخانه بیمارستان نیروی دریایی در یوکوسوکا منتقل شده اند گفت: ارتش ایالات متحده در حال حاضر سرگرم شناسایی هویت جانباختگان با همکاری خانواده های آنان است.
به گفته وی بر اثر برخورد بین این دو کشتی، علاوه بر اینکه 7 نفر کشته شدند سه نفر از جمله برایس بنسون، فرمانده ناو دریایی آمریکا و همچنین دو خدمه دیگر نیز بشدت زخمی شده اند که تحت مراقبت های پزشکی هستند.
بر اساس گزارش گارد ساحلی ژاپن این برخورد در 100 کیلومتری جنوب غرب یوکوسوکا در جنوب توکیو روی داده است و نخستین بار توسط کشتی تجاری فیلیپین راس ساعت 2:25 دقیقه صبح روز شنبه گزارش شد.
تحقیقات اولیه، اشتباه ناشی از ارزیابی های ترافیکی، شرایط اب و هوایی و سرعت حرکت دو کشتی را به عنوان عوامل موثر در برخورد این دو کشتی می داند.
یوکوسوکا که در نزدیکی خلیج توکیو واقع شده، محل شلوغ رفت و آمد کشتی ها به دو بندر توکیو و یوکوهاماست که جزو بزرگترین بندرهای ژاپن هستند.
طبق اعلام نیروی دریایی آمریکا کشتی تجاری که با پرچم فیلیپین در حال حرکت بوده با 29 هزار تن وزن، سه برابر ناوشکن آمریکایی است.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: