سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - June 19 2018
کد خبر: ۳۰۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
شش عضو شورای مشورتی ایدز در نهاد ریاست جمهوری آمریکا به دلیل بی‌اهمیتی رئیس جمهور به این مساله با خشم از سمتشان کناره‌گیری کردند.
 اسکات شوتلز، لوسی برادلی – اسپیرینگر، جینا براون، اولیسس بورلی سوم، اولگ و گیرسل گرانادوس رسما استعفای خود را در یک نامه مشترک که در نیوزویک منتشر شد، اعلام کردند.

آنها در این نامه نوشتند: چون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به مساله ایدز و ویروس اچ.آی.وی اهمیتی نمی دهد، ما از سمت خود کناره‌گیری می‌کنیم.

این گروه شش نفره گفتند، دولت هیچ استراتژی درباره مقابله با ویروس ایدز ندارد و زمانیکه اقدامی انجام می‌دهد، با کارشناسان مشورت نمی‌کند و قوانینی را وضع می‌کند که به ضرر بیماران است.

آنها در ادامه نامه نوشتند: ما بعنوان حامیان این بیماران، زندگی خودمان را وقف مبارزه با این بیماری کرده‌ایم اما احساس می‌کنیم که دولت از ما حمایت نمی‌کند.

این گروه به این مساله اشاره کرد که ترامپ از آغاز روی کار آمدنش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا وبسایت سیاست گذاری دفتر ملی مقابله با ایدز را بسته و هیچ کسی دیگر را برای مدیریت دفتر کاخ سفید در امور سیاست گذاری ایدز منصوب نکرده است. لغو لایحه موسوم به خدمات درمانی "ObamaCare" از سوی ترامپ ضربه شدیدی برای افراد مبتلا به ایدز است. امیدواریم که اعضای کنگره که قدرت تاثیرگذاری بر اصلاحات خدمات درمانی دارند با ما و سایر حامیان همکاری کنند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: