سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - June 19 2018
کد خبر: ۳۰۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
رئیس‌جمهوری پاکستان با پادشاه عربستان درخصوص روابط میان ریاض-اسلام‌آباد و نیز بررسی‌ راه‌های کاهش بحران دیپلماتیک میان عربستان و قطر رایزنی کرد.
ممنون حسین، رئیس‌جمهوری پاکستان و سلمان بن عبدالعزیز،‌ پادشاه عربستان درباره شرایط در خاورمیانه و جنوب آسیا بحث و تبادل نظر کردند و متعهد شدند تا ‌در دشواری و سهولت کنار یکدیگر باشند.

دو طرف همچنین درباره مسائل مشترک و منافع دوجانبه گفت‌وگو کردند.

ممنون حسین گفت: پاکستان و عربستان روابط برادرانه دارند و تمام پاکستانی‌ها جایگاه ویژه‌ای برای عربستان در قلبشان قائل هستند.

وی همچنین از "سخاوتمندی" ملک سلمان درقبال مسلمانانی که به مکه و مدینه سفر می‌کنند و نیز از "تلاش‌های" او برای "تامین امکانات" حجاج عمره و تمتع قدردانی کرد.

رئیس‌جمهوری پاکستان همچنین با عبد ربه منصور هادی،‌رئیس‌جمهوری مستعفی یمن و نیز رئیس مجلس ملی کویت در عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفر ممنون حسین به عربستان در بحبوحه اختلافات دیپلماتیک در خاورمیانه و نیز  پس از سفر یک روزه نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان به ریاض انجام شد.

اوایل همین ماه، عربستان با حمایت امارات، مصر، بحرین، یمن و مالدیو روابط دیپلماتیک و تجاری با قطر را قطع کرده و دوحه را به حمایت از تروریسم متهم کردند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: