دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - June 18 2018
کد خبر: ۳۰۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
پادشاه اردن اعلام کرد که کشورش تمام تلاش خود را برای ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی به کار خواهد گرفت.
ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن تاکید کرد که کشورش نهایت تلاش خود را برای حمایت از ثبات فلسطینی‌ها در شهر مقدس قدس و نیز برای برقراری صلح که ایجاد کشور مستقل در خاک فلسطین به پایتختی قدس شرقی را تضمین می‌کند، انجام می‌دهد.

پادشاه اردن در دیدار اخیرش با هیاتی از نمایندگان اوقاف، کلیساها و شخصیت‌های دینی قدس، بر حفظ مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس در سایه فراهم کردن امکانات موجود در آن تاکید کرد.

طبق بیانیه صادره از سوی دفتر پادشاهی اردن عبدالله دوم بر ضرورت حفظ وضعیت دینی و تاریخی قدس و نیز ممانعت از اقدامات یک جانبه با هدف تغییر بافت جمعیتیی و مقدسات آن تاکید کرد.

پادشاه اردن در ادامه بر طرح صلح عربی که "چارچوب جامع‌تری را برای دستیابی به صلح دائم برای ایجاد کشور مستقل فلسطینی در خطوط مرزی چهارم ژوئن 1967 میلادی و امنیت اسرائیل و روابط معمولی با همه کشورهای عربی را محقق کند" تاکید کرد.

پادشاه اردن گفت که کشورش پایبندی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را برای برقراری روند صلح بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها ارج می‌نهد و تاکید کرد هرآنچه که بتواند برای حمایت از تلاش‌های رئیس‌جمهوری آمریکا جهت دستیابی به صلح دائمی فلسطینی و اسرائیل انجام خواهد داد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: