سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - June 19 2018
کد خبر: ۳۰۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
سخنگوی ارتش مردمی یمن تاکید کرد که تمامی گزینه‌های نظامی از جمله هدف قرار دادن عمق خاک عربستان را در دست دارد.
شرف غالب لقمان، سخنگوی ارتش یمن گفت: اکنون توان‌های نظامی ما از هر زمانی بهتر است و ما به دنبال ایجاد تغییرات میدانی جدیدی جهت ناکام گذاشتن تحرکات دشمن و مقابله با تمامی پایگاه‌های نظامی استراتژیک آن در خاک عربستان که از آنها برای اجرای عملیات‌های نظامی خود علیه یمن استفاده می‌کند، هستیم.

لقمان با انتقاد از موضعگیری و سکوت شورای امنیت گفت: این موضعگیری‌ها نشان می‌دهد که شورای امنیت تا چه حد سیاست‌های جانبدارانه‌ای در راستای منافع قدرت‌های بزرگ دارد.

سخنگوی ارتش یمن افزود، جنایاتی که ائتلاف عربستان و آمریکا علیه مردم یک کشور مرتکب می‌شود، تنها یک راه را برای این مردم باقی می‌گذارد و آن هم دفاع از خود با تمامی امکانات موجود است.

وی حمله عربستان به یک بازار در استان صعده و کشتن ۲۵ غیرنظامی را محکوم کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از سرهنگ عزیز راشد،‌ معاون سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد، حملات هوایی عربستان که تعداد آن به ۴۲ حمله در ۱۸ ساعت رسیده است،‌ بدون جواب باقی نخواهند ماند.

راشد تاکید کرد: به مردم یمن اطمینان می‌دهیم که این جنایت هرگز بدون پاسخ نخواهد ماند و ما پاسخ آن را در عمق خاک عربستان و علیه اهداف نظامی آن خواهیم داد. ما به زود زمانی مناسب برای پاسخ را انتخاب خواهیم کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: