دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - June 18 2018
کد خبر: ۳۰۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
رئیس سازمان فدرال همکاری های فنی-نظامی روسیه اعلام کرد: با وجود دشواری صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی در شرایط تحریم های ضدروسی غرب، قرارداد جنگ افزاری با 98 کشور داریم.
دیمیتری شوگایف روز دوشنبه گفت: روسیه در مکان دوم فهرست جهانی صادرات تسلیحات قرار دارد و جز این هر چه ادعا شود، صحیح نیست. 
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنان وی نوشت: روسیه سهم مهمی از بازار تسلیحات جهان را در اختیار دارد و دارای موقعیت محکمی در این بازار است و به زحمت می توانند به این موقعیت ضربه بزنند. 
رئیس سازمان فدرال همکاری های فنی نظامی روسیه همچنین این اخبار را که فرانسه در مکان دوم بازار جهانی تسلیحات قرار گرفته است، نادرست و غیرواقعی خواند.
شوگایف در ادامه گفت که صادرات تسلیحات در شرایط تحریم ها دشوار است و مسائل جدی در این عرصه وجود دارد.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیشتر در رابطه با صادرات تسلیحات این کشور گفته بود که 58 کشور در سال 2016 خریدار انواع جنگ افزارهای روسی شده اند و شمار استفاده کنندگان از آنها به بیش از 100 کشور می رسد.
روسیه که پس از آمریکا با بیش از 30 میلیارد دلار فروش جنگ افزار در مکان دوم جهانی این فهرست قرار دارد، سال گذشته میلادی حدود 15 میلیارد دلار انواع تسلیحات به کشورهای مختلف صادر کرد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: