دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - July 23 2018
کد خبر: ۳۲۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره آخرین اخبار مرتبط با خرید اورانیوم و ممانعت انگلیس از این امر گفت: این موضوع همچنان در دست پیگیری است و در حاشیه کمیسیون مشترک نیز در این باره صحبت شد.
 بهروز کمالوندی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: توجیهاتی را طرف انگلیسی می‌خواستند برای این درخواست ایران که این توجیهات ارایه شده است.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیرش به روسیه گفت: در این سفر موضوع دو راکتور جدید بررسی شد که پیشرفت‌های خوبی دارند و تقریبا ۹ ماه از برنامه جلوتر هستیم و به زودی تصاویری هم از روند کار در اختیار رسانه‌های قرار خواهیم داد.

وی گفت: در رابطه با بازطراحی اراک مرحله اول انجام شده است و کار به نحو احسن جلو می‌رود و به مناسبت روز خبرنگار ان‌شاءالله بتوانیم گزارش برخی فعالیت‌ها را ارایه کنیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گزارش‌های آژانس پایبندی ایران تایید شده است و موضوعی نمی‌بینیم که بخواهد مصداق عدم پایبندی ایران تعبیر شود، مگر بخواهند بهانه‌جویی کنند که در موقع خود پاسخ آن را می‌دهیم.

وی درباره اقدام متقابل ایران در برابر تحریم‌های جدید و در صورتی که آمریکا به برجام پایبند نماند تصریح کرد: ما اقداماتی را مثل جعبه ابزار در اختیار هیات نظارت قرار دادیم. این‌که اقدامی صورت گیرد در حوزه فنی در شرایطی است که نقض فاحش برجام شود.

وی احتمال شروع دور جدیدی از مذاکرات بنا به خواست آمریکا را رد کرد و گفت که هیچ وقت چنین امری مطرح نبوده است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: