دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - July 23 2018
کد خبر: ۳۲۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۴
دادگاه عالی پاکستان رسیدگی به شکایت علیه عمران خان، رهبر حزب اپوزیسیون اصلی این کشور را در شهر اسلام‌آباد به منظور سلب صلاحیت وی به اتهام فساد از جمله به سبب عدم افشای دارایی‌ها و مالکیت شرکت‌هایی در بهشت‌های مالیاتی، از سرگرفته است.
 این دادگاه بعد از آن شروع به رسیدگی به پرونده عمران خان کرد که روز جمعه گذشته نیز رای به عدم صلاحیت نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به دلیل عدم صداقت او داد.

پرونده مطرح شده علیه عمران‌خان که رهبر حزب مخالف تحریک انصاف پاکستان است از سوی حنیف عباسی، مقام ارشد حزب مسلم لیگ نواز در تاریخ ۲۸ فوریه چند ماه پیش از حکم اخیر علیه نواز شریف ثبت شده است.

عباسی رهبر حزب تحریک انصاف را متهم به پنهان کردن دارایی‌هایش و همچنین شرکت‌هایی در بهشت‌های مالیاتی در اوراق تسلیم شده به کمیسیون انتخابات پاکستان کرده است.

این شکایت همچنین ادعا کرده عمران خان اقدام به دریافت پول‌های خارجی و زیر پاگذاشتن قانون ممنوعیت دریافت اعتبارات کشورها یا شهروندان خارجی از سوی احزاب پاکستان کرده است.

همچنین پرونده‌ای نیز برای سلب صلاحیت جهانگیر ترین، دبیرکل حزب تحریک انصاف به سبب دریافت پول‌های خارجی و فرار از پرداخت مالیات و عدم اعلام شرکت‌های قرار گرفته در بهشت‌های مالیاتی تشکیل شده است.

انور منصور، وکیل عمران خان تمامی اتهامات مطرح شده علیه موکلش را بی پایه و اساس توصیف کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: