شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - January 19 2019
کد خبر: ۳۲۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
در حالی که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده که دونالد ترامپ و کنگره درباره روسیه یک صدای واحد دارند، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ترامپ به سختی تحریم‌های جدید علیه روسیه را پذیرفته است.
ترامپ آشکارا نشان داده است که خواهان ارتقای روابط با روسیه است؛ تمایلی که با پیدا شدن شواهدی مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط آژانس‌های اطلاعاتی این کشور، ناکام مانده است.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت که وی و ترامپ اعتقاد ندارند که تحریم‌های جدید علیه روسیه بتواند به تلاش‌های آنها برای دیپلماسی با روسیه کمک کند.

تیلرسون که خود زمانی مدیر اجرایی شرکت اکسون موبیل بود با روسیه روابط تجاری داشته است. وی بارها اعلام کرده که دو قدرت هسته‌ای بزرگ جهان نمی‌تواند چنین روابط بدی با یکدیگر داشته باشند.

وی اعلام کرد: اقدام کنگره برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه نه من و نه رئیس‌جمهور را چندان خشنود نکرده است. ما آشکارا اعلام کرده‌ایم که چنین اقدامی به تلاش‌های ما کمک نمی‌کند.

او در نهایت بدون اینکه به صراحت اعلام کند ترامپ تحریم‌ها را امضا می‌کند، تنها گفت که همه شواهد نشان می‌دهد که او این طرح را امضا خواهد کرد.

این اظهارات در حالی بیان شد که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری با نخست وزیر گرجستان اعلام کرد پرزیدنت ترامپ تحریم‌های روسیه را به زودی امضا می‌کند.

همچنین سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرد: طرح تحریم‌ها تحت بازنگری است و امضا خواهد شد.

وی ادامه داد: مساله‌ای وجود ندارد که ترامپ را از امضای این تحریم‌ها بازدارد.

ترامپ تا نهم اوت فرصت دارد که این طرح را امضا و یا وتو کند، در غیر این صورت به طور اتوماتیک این طرح به قانون تبدیل می‌شود.

تیلرسون اعلام کرد، در چند روز آینده وی و سرگئی لاوروف، همتای روسی‌اش در شهر مانیل در حاشیه نشست انجمن کشورهای آسیای جنوب شرقی با یکدیگر دیدار و گفتگو می‌کنند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: