شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - January 19 2019
کد خبر: ۳۲۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با محوریت قدس و مسجدالاقصی در استانبول با صدور بیانیه‌ای پایان یافت.
 در این نشست یک روزه که با حضور نمایندگانی از ۴۴ کشور از جمله وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران، فلسطین، اندونزی، کامرون، مالزی، عربستان سعودی، بنگلادش و معاونان وزرای خارجه ازبکستان، عراق، تونس، افغانستان و کویت و نمایندگانی از کشورهای گامبیا، ساحل عاج و مصر در استانبول برگزار شد، تحولات روزهای اخیر در بیت المقدس و محدودیت‌های ایجاد شده توسط رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی طی هفته های اخیر و افزایش فشار بر مردم فلسطین به ویژه در قدس شریف بررسی شد.

در بیانیه پایانی این نشست ضمن محکومیت شدید ادامه اقدامات اشغالگرانه رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بر لزوم وحدت کشورهای مسلمان برای حفظ حرم قدس شریف بعنوان نخستین قبله مسلمانان تأکید شد.

محمدجواد ظریف در خصوص وضعیت قدس و جنایت‌های رژیم صهیونیستی در این منطقه اظهار کرد: ما نبایستی به صهیونیست‌ها اجازه دهیم تا برای ما دستور کار تعیین کنند یا مسائل جدیدی خلق کنند و در نتیجه آن، از جنایاتی که علیه همه ما مرتکب شده‌اند، مصونیت یابند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: